foto

Richard Chaves

  • nar. 9.10.1951 (68 let)
    Jacksonville, Florida, USA

Biografie

Richard Chaves se narodil 9. října roku 1951 v Jacksonville na Floridě v USA. Jeho otec byl důstojník námořní pěchoty a protidrogový agent. Právě on objevil Richardův herecký talent - přispěl k tomu fakt, že Richard Chaves na škole Mission Viejo High School hrál často v hereckých představení. Po maturitě byl přijat do herecké školy Occidental College Summer Repitory Theatre, kde svůj talent ještě vylepšil. V květnu roku 1970 narukoval do armády, kde sloužil ve Vietnamu ve 196. četě (podobně jako jeho partner ve filmu Predátor Jesse Ventura). V roce 1973 se znovu zaměřil na svůj herecký talent. Když hledal místo někde v herectví, pracoval zatím na různých místech - včetně řidiče kamionu, pošťáka či recepčního.

V roce 1980 odpověděl na inzerát divadla Dramalogue, kde sháněli veterány Vietnamu. Společně se sedmi dalšími vybranými muži pomáhal vymýšlet a psát divadelní hru Tracers, která byla založena na jejich zkušenostech po válce. Za tuto hru později dostal řadu ocenění a díky jeho roli se o něj začali zajímat skuteční filmaři. Poté dostal svou nejznámější roli Poncha ve filmu PREDÁTOR nebo Lt Col Paul v seriálu VÁLKA SVĚTŮ.

Bohužel v roce 1990 získal mnoho pološílených fanoušků, a po radě od policie se v zájmu ochrany sebe a rodiny na dlouhou dobu stáhl. Přestal navštěvovat konference a zablokoval své oficiální stránky. Až v posledních letech se znovu začal ukazovat na veřejnosti. Objevil se v Las Vegas na Comic-Con v říjnu 2003 nebo byl hostem v Chicagoland Entertainment Collectors Expo v říjnu 2007… Dnes již ve filmech moc nehraje, spíše v divadelních hrách.

StrYke

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky