Reklama

Reklama

Nicholas Ray

Nicholas Ray

nar. 07.08.1911
Galesville, Wisconsin, USA

zem. 16.06.1979 (67 let)
New York City, New York, USA

Biografie (1)

Narozen 7. srpna 1911 v Galesville ve Wisconsinu, vlastním jménem Raymond Nicholas Kienzle, přičemž přehozením prvních dvou jmen vzniklo jméno umělecké. Tento později radikální režisér bořící konvence a plovoucí proti trendu začínal koncem 20. let jako tvůrce a producent rozhlasových programů. V roce 1931 se připojil ke skupině Taliesin Fellowship, postavené na utopických ideálech, vedené známým architektem Frankem Lloydem Wrightem. I přesto, že v této společnosti… (více)

Zajímavosti (6)

Vlasy (1979)

  • Zápornou roli generála si ve filmu zahrál známý americký režisér Nicholas Ray. Tato role znamenala tečku v jeho filmové kariéře, protože ve stejném roce, kdy film vznikl, zemřel. (raininface)

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

  • V izbe Tornádo Lou (Květa Fialová) bol zavesený nad mosadznou posteľou zarámovaný nápis "Tvrdá práca prináša úspech", čo bolo pionierske heslo z čias dobývania Západu. Pri premietaní na Sansebastianskom festivale, keď sa objavil tento záber, zaznel z americkej lóže obrovský výbuch smiechu. Známy režisér Nicholas Ray sa ohromne bavil. Pôvodne mal nad posteľou visieť svätý obrázok. (Raccoon.city)

Galerie (7)

Reklama

Herec

Režisér

Scenárista

Producent

Filmy
1954

Johnny Guitar

Ovládací panel

Fanklub

(4)

Reklama

Reklama