foto

Cornell Borchers

  • nar. 16.3.1925
    Šilutė, Litva
  • zem. 12.5.2014 (89 let)
    Německo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narozená jako Cornelia Borchers, užívala též umělecké jméno Gerlinda Cornell Borchers-Schelkopfová, německá herečka, která prorazila v Anglii a Hollywoodu. Její filmová kariéra trvala deset let (v období 1949 až 1959 natočila 21 filmů), přesto je označována za filmovou divu poválečných časů.

Narodila se v Litvě, vyrůstala v Hannoveru. V letech 1945/46 studovala v Göttingenu dva semestry medicínu. Poté navštěvovala dva roky studium herectví a roku 1949 ji režisér Arthur Maria Rabenalt nabídl roli ve filmu ANONYME BRIEFE. Její křestní jméno bylo poangličtěno a nadále jej užívala jako umělecké. Následoval film MARTINA stejného režiséra a roku 1950 získává nabídku od společnosti 20th Century Fox. Ve filmu LETECKÝ MOST vytvořila hlavní ženskou roli - Friederike Burckhardtovou. Jejím partnerem byl Montgomery Clift.

Role znamenala začátek její mezinárodní kariéry. Ta graduje roku 1954 filmem THE DIVIDED HEART. Cornelia Borchers hrála adoptivní matku Inge a získala filmovou cenu BAFTY v kategorii nejlepší zahraniční herečka. Další nabídka přišla z Hollywoodu od Universal Studios a roku 1956 vznikl film NEVER SAY GOODBYE, kde si zahrála s Rockem Hudsonem, či Clintem Eastwoodem. Německý film ji v závěru její kariéry nabídl roli Rosemarie v ROT IST DIE LIEBE, či Harriet Owenovou v ARZT OHNE GEWISSEN.

Cornell Borchers byla poprvé provdána za Bruce Cunninghama. Podruhé se provdala za filmového producenta Toni Schelkopfa, svoji hereckou kariéru roku 1959 ukončila a věnovala se nadále jen rodině.

skipi

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace