foto

Chad McQueen

  • nar. 28.12.1960 (60 let)
    Los Angeles, California, USA

Biografie

Ano, bude řeč o synu slavného otce, jímž nebyl nikdo jiný, než jeden ze Sedmi statečných Steve McQueen. Chad se narodil 28. prosince 1960 v Los Angeles Callifornii. Měl mladšího bratra Terryho, který bohužel už není mezi námi. Chodil na hodiny bojového umění k Chucku Norrisovi. Je dvakrát ženatý. Z prvního manželství, které trvalo 2 roky má jedno dítě a z druhého, které stále trvá, má 2 děti. Je alergický na penicilin.

S voji první roli si odbyl ve filmu SKATEBOARD, který byl natočen v roce 1979. Ta správná role přišla, ale až v roce 1984 a to sportovním snímkem KARATE KID s Ralphem MacCichem a Patem Moritou v hlavní roli. Svoji roli Dutche si ještě zopakoval ve druhém pokračování tohoto úspěšného filmu. Pak dostal opět nějaké role v nevýrazných akčních filmech, až přišel rok 1991, kde dostal roli Seana Thompsona v akčním filmu MARTIAL LAW. Tento snímek ho dostal do podvědomí hodně diváků. Následně na to si zahrál v policejním thrilleru POLICAJT Z NEW YORKU po boku Miry Sorvinové a nebo v akční krimi PEKELNÁ ZÓNA.

Po těchto snímcích už nějak výrazně na sebe neupozornil. Naposledy jsme ho mohli vidět po boku Michaela Madsena v thrilleru CENA MLČENÍ.

Jarda "Fox Mulder" Fox

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky