foto

Hugh O'Conor

  • nar. 19.5.1975 (44 let)
    Dublin, Irsko

Biografie

Irský rodák z města Dublin se narodil v roce 1975, kde také vystudoval univerzitu Trinity Collage. Na začátku jeho kariéry si jej často pletli s americkým hercem stejného jména Hugem O´Connorem. Jeho otec byl pianista a matka terapeutka.

Do povědomí se dostal už ve svých jedenácti letech ve filmu LAMB, kde hrál chlapce trpícího epilepsií a hlavní roli zde ztvárnil Liam Nelson. Už o tři roky později, tedy v roce 1989, si zahrál dalšího nemocného chlapce s nevyléčitelnou nemocí, tentokráte s mozkovou obrnou. Zde se setkal s Danielem Day-Lewisem (ztvárnil dospělého hrdinu), který za roli v tomto filmu MOJE LEVÁ NOHA dostal Oskara za hlavní roli.

V roce 1993 se objevil v úspěšném filmovém zpracování TŘI MUŠKETÝŘI a to v roli krále Ludvíka. Čtveřici mušketýrů zde hráli: Chris O'Donnell, Charlie Sheen, Kiefer Sutherland a Oliver Platt. Následoval film podle pravdivých událostí a ve Velké Británii velmi úspěšný YOUNG POISONE'S HANDBOOK. Po několika menších rolích se opět světu ukázal ve filmu ČOKOLÁDA, v roli kněze.

Následuje několik rolí v převážně televizních filmech a seriálech. Dalším kladně hodnoceným počinem je jedna z vedlejších rolí v komedii V HLAVNÍ ROLI JÁ. Jeho poslední dokončený film z roku 2011 se jmenuje JE TŘEBA ZABÍT BONA, kde hraje protivného, šťouravého hudebního novináře. Tento film přijel společně s hlavním hrdinou Martinem McCannem představit na Filmový festival do Zlína v květnu 2012.

Jak zde na tiskové konferenci uvedl, tak se zabývá i režií. K tomu dodal: „Je to zvláštní a vlastně skvělé. Nemůžete se vyhodit. Užívám si to.“ Momentálně dokončuje televizní film o záchraně Titaniku a seriál z pro stanici BBC.

oldřich "joshula" jasenský

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Filmy

2018 Metal Heart
2009 Corduroy
2001 Guilty of Love
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace