foto

Barbara Crampton

  • nar. 27.12.1958 (61 let)
    Levittown, Long Island, New York, USA

Biografie

Tato americká, 163 cm vysoká herečka, se narodila 27. prosince 1962 v Levittownu na newyorském Long Islandu. Vyrostla však ve Vermontu a nejedny letní prázdniny strávila s otcem cestováním po celé zemi s komedianty. A právě tehdy malá Barbarka poprvé přičichla k herectví. Otec ji v tom podporoval a tak není divu, když později začala studovat divadelní umění na Castletonské státní. Zde získala titul bakaláře. V rámci studií ještě ztvárnila postavu Cordelie ve hře Král Lear, aby pak následoval její přesun kam jinam, než do Hollywoodu.

Svůj televizní debut si odbyla v nekonečném seriálu TAK JDE ČAS, a ten filmový pak malou, ale rozhodně ne zanedbatelnou rolí v thrilleru Briana De Palmy DVOJNÍK (1984). O rok později následovala role v komedii FRATERNITY VACATION a pak již její nejslavnější postava, a to studentka Megan Halseyová v hororu Stuarta Gordona RE-ANIMÁTOR. Pro velký úspěch se pak v následujícím roce objevila ve dvou hororech - CHOPPING MALL a ZE ZÁHROBÍ, kde ztvárnila ctižádostivou doktorku Katherin McMichaelovou. Také si zahrála v thrilleru KIDNAPPED, konkrétně dívku, pátrající po své mladší sestře, kterou unesl gang výrobců porna (film vysílala i ČT).

V roce 1987 se nechala zlákat k účasti v další „soap opeře“ tentokrát v s názvem MLADÍ A NEKLIDNÍ, kde vydržela do roku 1993. Následovalo angažmá v další soap opeře GUIDING LIGHT, z níž v roce 1995 přesedlala na BÁJEČNÍ A BOHATÍ. Nakonecse se v roce 1998 vrátila do MLADÍ A NEKLIDNÍ.

Do světa filmu se vrací v roce 1989 hororem MISTR LOUTKÁŘ. Osvědčenou spolupráci s režisérem Stuartem Gordonem (RE-ANIMÁTOR) si zopakovala v roce 1995 hororem CASTLE FREAK a sci-fi VESMÍRNÍ TRAKEŘI (1996). Poté následovala televizní a méně úspěšná filmová tvorba, aby se pak dala znovu dohromady se Stuartem Gordonem v očekávaném filmu HOUSE OF RE-ANIMATOR (2008).

Barbara Crampton žije v současné době v San Francisku se svým manželem Robertem Bleckmanem, s nímž má 2 děti. Věnuje se svým zálibám, mezi něž patří jízda na koni, jóga, lyžování a pod...

Z "PetrPan2" L

Producentská filmografie

Filmy

2020 Castle Freak
2016 Beyond the Gates

Fanoušci tvůrce