Reklama

Reklama

Linda Lovelace

nar. 10.01.1949
Bronx, New York City, New York, USA

zem. 22.04.2002 (53 let)
Denver, Colorado, USA

Biografie

Linda Lovelace, vlastním jménem Linda Susan Boreman, se narodila 10.1.1949 v Bronxu. Její otec byl policista a k tomu římský katolík, matka byla v domácnosti a byla velice přísná. Linda navštěvovala křesťanské školy, mimo jiné Svatého Jiří v Yonkers a Maria Regina High School v Harstdale. Když jí bylo 16 let, odstěhovala se s rodiči na Floridu. V roce 1969, ve svých 20 letech porodila syna, dala ho ovšem k adopci a utekla zpátky do New Yorku, čehož v pozdějším životě litovala. V roce 1970 měla vážnou dopravní nehodu, ze které si odnesla celoživotní zdravotní potíže, po nehodě odjela opět domů se zotavit. Později toho roku se seznamuje s Chuckem Trayerem, o kterém později tvrdí že ji bil. Trayer se zároveň stal jejím manažerem, spíš, jak Linda později tvrdila, pasákem.

Poprvé se objevila v nechutném zvířecím pornu, s patřičným názvem DOGFUCKER (1969), ze dna závislosti na drogách a živoření jí vytáhl až režisér Gerard Damiano, který jí obsadil do světoznámého porna HLUBOKÉ HRDLO (1972), které jí proslavilo po celém světě. Film byl ve spoustě zemí zakázán a při rozpočtu 25 tisíc dolarů, vydělal neskutečných 600 miliónů dolarů, což z něj donedávna činilo nejvýdělečnější film historie. Linda se po tomto filmu už neobjevila v ničem podstatném, za zmínku stojí snad jen HLUBOKÉ HRDLO 2 (1974), ve kterém se objevila po boku pornstar první velikosti, Rona Jeremyho. Svojí krátkou filmovou dráhu zakončila v roce 1975 filmem LINDA LOVELACE FOR PRESIDENT.

V roce 1974 byla Linda zatčena za držení kokainu, kvůli závislosti na drogách a alkoholu navíc přišla o hlavní roli ve filmu Laure (1975). V roce 1974 se provdala za Larryho Marchiana a zplodila s ním dvě děti, syna Dominica v roce 1977 a dceru Lindsay v roce 1980. V roce 1996 se Linda se svým manželem rozvedla a navíc ho obvinila, že jí fyzicky týral a zneužíval jejich dvě děti, což se nikdy nepotvrdilo ani nevyvrátilo. Později se začala věnovat psaní knih, když roku 1980 napsala vlastní biografii s názvem Ordeal, kterou se také aktivně zapojila k feministickému hnutí, které tvrdě bojovalo proti pornografii. Lovelace po zbytek života tvrdila, že ve všech svých filmech hrála nedobrovolně, pod tíhou strachu z fyzického napadení od jejího přítele či posléze manžela a velice aktivně bojovala za práva žen a zakázaní tvrdého porna. Vystupovala jako mluvčí organizace žen proti pornu a občas se objevila v nějakém tom pořadu.

Linda Lovelace zemřela 22.4.2002 v Denveru, na zranění jež utrpěla při vážné dopravní nehodě, ve věku 53 let.

korbitch22

Herec

Host

Ovládací panel

Fanklub

(5)

Reklama

Reklama