foto

Ye-jin Son

  • nar. 11.1.1982 (37 let)
    Tegu, provincie Severní Kjongsang, Jižní Korea

Biografie

Korejská herečka a modelka se narodila 11. ledna 1982 v Deagu. Během studií na Soul Institute of Arts si přivydělávala jako modelka, díky čemuž se také objevila v televizních reklamách, avšak její filmový debut přišel až po skončení studia, a to ve filmu SECRET TEARS (2000).

První hlavní role na sebe nenechala dlouho čekat a přišla ve filmu DELICIOUS PROPOSAL (2001). Již v následujícím roce se proslavila nejen v Koreji, ale v celé Asii ve filmu LOVER'S CONCERTO, ve kterém za roli Soo-In získala i cenu korejských kritiků za ženský herecký objev roku. Za následující film THE CLASSIC (2003) získala několik dalších cen. I díky úspěchům jejích dalších filmů jako CRAZY FIRST LOVE (2003) a APRIL SNOW (2004) a především MOMENT TO REMBER (2006) se stala jednou s nejpopulárnějších hereček v Asii.

Špetka z jejího soukromí. Má starší sestru, je katolického vyznání, již od dětství ráda plave, cvičí jógu a fotografuje. Oblíbenou barvu má béžovou a roční období jaro.

Standa "Huntelaar" Gajdoš

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2005 Muhan dojeon (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(343)
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace