foto

Victoria Zinny

  • nar. 13.5.1943 (75 let)
    Buenos Aires, Argentina
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Victoria Zinny se narodila v Argentině, v Buenos Aires, 13. května 1943. Poprvé stále Victoria před kamerou v roce 1961, když dostala svou první roli, dívky Lucie, v mexicko-španělském filmu o náboženském pokrytectví, VIRIDIANA. Další filmová role přišla až po třech letech a to opět ve filmu španělském LA MUERTE SILBA UN BLUES.
Ve filmu italském, měla Victoria premiéru po boku Franca Nera, v roce 1965. Hrála agentku a kriminální film se jmenoval I CRIMINALI DELLA GALASSIA. Většinu svých filmů natočila Victoria v Itálii, kam se asi roku 1963 přestěhovala a nemohla tedy „vynechat“ ani klasické spaghetti westerny. Roku 1971 hrála jednu z hlavních rolí, Eleonoru, ve westernu PREGA IL MORTOE AMMAZZA IL VIVO. Zde jí sekundoval Klaus Kinski. V roce 1976 bylo natočeno volné pokračování westernu DJANGO s názvem KEOMA a Victoria zde ztvárnila majitelku nevěstince.
Rovněž komedie byly pracovní náplní Victorie a například v roce 1980 hrála i s Albertem Sordim ve filmu IO E CATERINA (JÁ A KÁČA). Alberto Sordi, obsazoval Victorii poměrně často a tak se setkali znovu například v roce 1982, díky komedii IN VIAGGIO NOC PAPÁ (TATI, TO SNAD NE!), nebo v roce 1984 v další povedené komedii TUTTI DENTRO (VŠICHNI ZA MŘÍŽE). Tou první komedií se Sordim, byl roku 1979 snímek IL MALATO IMMAGINARIO (1979). Zde se Victoria sešla i se svou dcerou Veronicou, která díky matce dětskou roli dostala. Victoria odváděla spolehlivou práci a tak si jí do své komedie vybral i Sergio Corbucci. Snímek A TU PER TU (MEZI ČTYŘMA OČIMA) jí zastihl vedle Paola Villagia, který prožíval svá nejúspěšnější léta.
Victoria hrála ve všech žánrech a tak kromě westernů a komedií přicházely i role v dramatech, jako například herecky výborně obsazený mysteriózní snímek FANTASMA D´AMORE (PŘÍZRAK LÁSKY) 1981, ve kterém hrála Victoria Loredanu a hlavní role hráli Romy Schneider a Marcello Mastroianni. Rovněž populární giallo snímky „uvítaly“ Victorii ve své společnosti a v roce 1988, hrála Robertu Carbone, ve filmu GIALLO ALLA REGOLA.
V hororu se objevila například v roce 1989, jako matka hlavní hrdinky. Kooprodukční snímek se jmenuje BEYOND THE DOOR III., známý i pod názvem AMOK TRAIN. V roce 2008 hrála Victoria jako Perpetua v komedii MISSTAKE, kde po jejím boku hrál i její manžel, italský herec Remo Girone (*1.12.1948). Remo a Victoria, se vzali v roce 1982 a MISSTAKE byl jejich zatím poslední společný film. Setkali se ale už vícekrát. V roce 2007 hráli společně v dramatu IL SOLE NERO, nebo se spolu podíleli i na již zmiňovaném giallu GIALLO ALLA REGOLA.
Victoria ztvárnila již téměř šedesát rolí na plátnech kin a televizní obrazovce. Nejnovější rolí se stane roku 2013, Rosa Maria, ve filmu ROCHE PAPIER CISEAUX. V roli Vincenta se zde objeví i její manžel Remo. Z televizní tvorby je možno uvést role v seriálech BRIGADA CENTRAL (1989), nebo LE RAGAZZE DI PIAZZA DI SPAGNA (1998). Na divadelních jevištích má za sebou Victoria také již pěknou řádku rolí. Hrála například v roce 1974 ve FIOR DI MARTIRIO, 1983 ASSASSINIO NELLA CATTEDRALE, 1986 ELETTRA O LA CADUTA DELLE MASCHERE či v roce 1993 v ACCADEMIA ACKERMANN.
Victoria je matkou Karla Zinnyho (*12.3.1964), který od roku 1980 do roku 1996 ztvárnil sedmnáct filmových rolí. Rovněž dcera Veronica okusila filmování jako „náctileté“ děvče. Nejznámější rolí byla Lucy Baker v hororu MACABRO (1980). Se svým manželem je Victoria pravidelným hostem filmových festivalů. Jako příklad lze uvést rok 2005 a šedesátý druhý Festival de Venezia. V roce 2007 účast v Monte Carlu na Television Festivalu. V roce 2009, se účastnili čtvrtého ročníku International Rome Film Festivalu. Ve stejném roce byli k vidění i v Monacu.

Petr "Hennes" Hennebichler

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace