foto

Serena Grandi

  • nar. 23.3.1958 (62 let)
    Bologna, Itálie

Biografie

23.3.1958 italská fotbalová reprezentace prohrála v rámci středoevropského poháru v Rakousku 3:2, ale přesto se na Itálii usmálo štěstí a v Boloni se narodila Serena Faggioli, později známá jako Serena Grandi (toto příjmení je rodné jméno její matky). V osmdesátých a devadesátých letech se proslavila především jako sexuální ikona italských filmů.

Serena po základní škole absolvovala kurz programátora a poté také kurzy angličtiny. Začala pracovat jako programátor v laboratoři. Koncem sedmdesátých let odjíždí za svým snem do Říma, kde navštěvuje kurzy herectví a účastnila se několika seminářů s americkými režiséry.

Ve světě filmu začíná s malými rolemi v sexy komediích PIERINO LA PESTE ALLA RISCOSSA nebo STURMTRUPPEN 2. V prvních letech filmové kariéry vystupovala Serena pod pseudonymem Vanessa Steiger. Její filmovou prvotinou byla role Darie Norman ve snímku RING (1978). Poprvé výrazněji o sobě dala Serena vědět v roce 1980 v komedii Ferdinanda Baldiho SPOLEČNÍK NA CESTY (LA COMPAGNA DI VIAGGIO). Ještě ve stejném roce se objevila v kontraverzním hororovém snímku ANTROPOFAGO. První velkou hlavní rolí a startem ke kariéře sexuálního symbolu se stala MIRANDA v roce 1985. Po té se již pravidelně objevuje převážně v komediích a hororech italské produkce. Jako Lola Sarti se představuje v roce 1987 v komedii RIMINI RIMINI, v témže roce po boku velkých komiků Paola Villaggia a Renata Pozzetta ztvárňuje v komedii LUXUSNÍ PRÁZDNINY dívku Doru. Na vážnější téma se objevuje například jako Gioia (hlavní role) v hororu LE FOTO DI GIOIA (1987) nebo v „mafiánském“ televizním filmu ÚCTYHODNÁ ŽENA (1991).

Koncem devadesátých let se začala Serena postupně „vytrácet“ ze světa filmu na období asi deseti let. Jednou z příčin této pauzy bylo také zatčení v roce 2003 a obvinění za účast ve skupině osob pro držení a obchod s kokainem. Později byla propuštěna, ale její právník Valerio Spigarelli nyní získal 60 000 eur za neoprávněné věznění a vzniklou škodu od listopadu 2003 do dubna 2004. Tato částka je jen zlomkem toho co Spigarelli požaduje za další ztráty vyplývající z poškození image a společenské slušnosti.

V roce 2008 se Serena vrátila do světa filmu jako Salvatrice v televizním filmu MATKA ( v hlavní roli s Violante Placido, dcerou slavných rodičů). Nejnovější rolí je prozatím matka v dramatu Giuseppa Varlotta ZOE´S TRAVEL (2011).

Dle časopisu Celebrity Sleuth byly její míry (cca 100-60-100) plně srovnatelné s velkými italskými sexy symboly Sophií Loren a Ginou Lollobrigidou. Serena byla považována za jednu z hlavních „pin-up“ dívek z Itálie a pravidelně se objevovala na stránkách časopisů Gin Fizz, Penthouse, Playboy, Playmen a dalších.

Se svým dnes již bývalým manželem (Beppo Ercole) má Serena jednoho syna Edoarda, který se narodil v prosinci roku 1989.

V roce 1992 byla jednou ze čtyř nominovaných hereček na Stříbrnou stuhu jako nejlepší herečka ve vedlejší roli ( Serena ztvárnila Carolu) ve snímku DONNE SOTTOTETTO (1992). 29.3. 2006 debutuje také jako spisovatelka a vydává svůj první román „L'amante del federale“.

Petr "Hennes" Hennebichler