Reklama

Reklama

Michael Disend

Michael Disend

Biografie (1)

Michael Disend je herec a spisovatel žijící v San Francisku. V roce 1969 publikovalo nakladatelství Croton Press jeho první a jedinou knihu nazvanou „Stomping the Goyim“. Hlavní postavou je homosexuální židovský mladík Spoddy z Newarku (New Jersey) a děj knihy je zasazen do zdrogované a psychodelické scény konce šedesátých let. Legendární spisovatel William Seward Burroughs knihu označil za „brilantní román, který má také tu přednost, že je dobře čitelný od začátku… (více)

Zajímavosti (2)

Attitude (2003)

  • Hlavní postava filmu Spoddy, kterou ztvárnil Michael Disend, byla pojmenována podle hlavní (a do značné míry autobiografické) postavy z Disendovy knihy „Stomping the Goyim“ (1969). (urzug)

Attitude (2003)

  • Film se v několika místech prolíná s předchozím snímkem série 9 @ Night, Used (2007). Například když Spoddy (Michael Disend) na začátku filmu jede vlakem a potkává bezdomovce Bena (Robert Viharo) a Johnnyho (Edwin Johnson). Stejná scéna probíhá ve filmu Used s tím rozdílem, že ve filmu Attitude sledujeme Spoddyho cestu, zatímco Used se zaměřuje na cestu dvou bezdomovců. (urzug)

Reklama

Herec

Filmy
2005

Security

2003

Attitude

2001

Scheme C6

1999

A Clown in Babylon

1992

Vraždy na pobřeží

Dokumentární
2013

What Mad Pursuit?

Ovládací panel

Reklama

Reklama