foto

David Piskor

  • nar. 15.9.1990 (30 let)
    Liberec, Československo

Biografie

David Piskor vyrůstal v rodině s mladším bratrem. Už v útlém věku ho zaujal český dabing, měl myšlenky stát se hercem nebo pohybovat se v této branži. Nakonec začal v letech 2005-2009 studovat Zdravotnickou školu v Liberci. Během doby kdy navštěvoval školu, docházel do dramatického kroužku.

Herectví začal vyhledávat až po přestěhování do Prahy. V roce 2014 se mu poprvé naskytla možnost zahrát si ve filmu a seriálech. Téhož roku navštěvoval dabingové kurzy na Barrandově pod vedením režisérky českého znění Kláry Šumanové. Na hereckém kurzu poznal skupinu opravdu nadšených a zapálených lidí do umění. Neváhal a společně s nimi založil divadelní spolek No a co ?!

Poté s celým spolkem navštěvoval herectví v ateliéru Starbag. Tam s nimi spolupracovala herečka Radka Stupková, která jim vnesla základy herectví. V červnu roku 2015 odehrál své první absolventské divadelní představení „Nežárli“, kde byl obsazen do role Vincenza Bullici. Po tomto představení se soubor rozhodl osamostatnit a pustit se do své hudební hry „Boží komedie“. Ta byla divákům představena v premiéře v červnu roku 2016 v divadle Royal. Představení mělo 12 úspěšných repríz. Divadlo se stalo jeho srdcovou záležitostí.

Netrvalo dlouho a naskytla se mu další příležitost. Stal se součástí divadelního souboru Kardio Theatre, kde ho oslovila herečka Klára Hanušová. Se souborem spolupracuje do dnes. Rok 2017 mu přinesl tři malé epizodní role. Zahrál si ve filmu Všechno nebo nic, v seriálu Modrý kód a v pořadu Soudkyně Barbara.

Počátkem roku 2018 zakládá společně se svojí kolegyní z divadla No a co ?! nový soubor pod názvem Projekt 2. Ke spolupráci přizval herečku a pedagoga z Mezinárodní konzervatoře v Praze, Terezu Vacíkovou.

David "EMMY" Piskor

Herecká filmografie

Filmy

2017 Všechno nebo nic
2015 Fotograf
Nahý mezi vlky (TV film)

TV seriály

2019 Jak si nepodělat život (TV seriál)
Můj bezvadnej život (E03)
2018 Dáma a Král (TV seriál)
Zapomenutá vražda (S02E05)
Modrý kód (TV seriál)
Přežít Nonstop (S02E47)

Host

TV pořady

2020 MasterChef Česko 3 (TV pořad)
2018 Záchranáři (TV pořad)
2017 Policie v akci (TV pořad)
2016 Nebezpečné vztahy (TV pořad)
2015 Soudkyně Barbara (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky