foto

Maurice Barthélémy

  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Domingo Maurice Barthelemy (zjednodušeně se jmenuje Maurice Barthelemy) se narodil v dubnu roku 1969 v Bolivii. Maurice začal svou kariéru jako divadelní herec - jeho první divadelní hra, kde vystupoval se jmenovala The Royal Imperial Green Rabbit Company (s inspirací této hry později vznikla hudební skupina Robin Hood). V roce 1996 hrál Maurice každodenně se známým komikem Dominique Farrugia ve Vídni na kanálu Comedy! po dobu dvou let. V té době Maurice začal zpestřovat své charaktery a schopnosti - Father Tom mu nabídl stát se moderátorem piva Radio Bière-Foot a on přijal.

Po rostoucí slávě začal vystupovat pravidelně a začal vystupovat na Canal +, což zvedlo sledovanost. Od června 2001 byl Maurice zbaven všech povinností, aby se mohl více věnovat filmu. Po jeho roli v FAUT-IL ? (vysíláno na Canal + v roce 2002) vyšel v roce 2004 jeho první film, kde režíroval, hrál a napsal scénář. Poté v roce 2005 se stal režisérem filmu PAPA s Alainem Chabatem, kde předvedl další ze svých talentů - předstíranou bolest a dojetí. Maurice je také autorem knihy J'ai passé ma vie à chercher l'ouvre boîte a vyrobil spoustu reklam. Má vztah s herečkou Judith Godrèche, se kterou má také dceru Tess.

StrYke

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Filmy

2017 Les Ex
2013 Pas très normales activités

TV seriály

2002 Faut-il? (TV seriál)
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace