foto

Jeff Wadlow

  • nar. 2.3.1976 (44 let)
    USA

Biografie

"Rád bych chtěl dělat chytré a zábavné filmy."

Jeff Clark Wadlow je americký herec, scénárista a režisér, který se narodil a vyrostl ve Virginii. Vystudoval střední školu v Charlottesville Charlottesville ve Virginii, poté absolvoval školu Dartmouth College, kde studoval historii, film, drama a animaci.

Jeff začínal ve filmovém průmyslu jako herec. V roce 1999 si zahrál profesora v jednom z dílů sci-fi seriálu ROSWELL. O dva roky později se objevil v malé roli ve válečném snímku režiséra Michaela Baye PEARL HARBOR.

Poprvé se co by režisér představil krátkometrážní tvorbou, ke které psal i scénáře. Prvním krátkým snímkem byl MANUAL LABOR (2002) s hercem Eyalem Podellem. V téže roce stihl představit svůj 22 minut trvající počin s titulem BABYLONSKÁ VĚŽ, ve které se, vedle samotného Jeffa Wadlowa, objevil Kevin Spacey. Za tento snímek získal Wadlow řadu ocenění, jako cenu Chlotrudis Award za nejlepší krátký film, či ocenění ve stejné kategorii na New Yorském mezinárodním nezávislém festivalu. Zkušenost s animací ze školních let se mu hodila v roce 2004, když světu představil animovaný CATCHING KRINGLE, za který získal na New Havenském filmovém festivalu cenu Jury Award za nejlepší krátkometrážní animovaný film.

V roce 2005 přišel první celovečerní film, který Jeff Wadlow nejen režíroval, ale napsal i scénář, jedná se o horor s názvem CRY WOLF. Zatím jeho poslední režisérský počin je akční drama NIKDY TO NEVZDÁVEJ (2008). V tomto filmu se teenager Jake Tyler (Sean Faris) snaží získat srdce krásné spolužačky Baji (Amber Heard), když se mu do cesty postaví vyhlášený rváč Ryan (Cam Gigandet) a dá mu pořádnou nakládačku. Jake se rozhodne obrátit na mistra bojových umění, učit se u něj a poté mu vše vrátit.

Jeff Wadlow je synovcem novinářky a spisovatelky Katie Couric. Jeho matka byla Emily Couric demokratický senátor státu Virginia.

Očko "Mičl" Szyslak

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Filmy

2020 Bloodshot
Fantasy Island
2018 Vadí nevadí
2013 Kick-Ass 2
2007 Kořist
2005 Cry Wolf
2002 Manual Labor

TV seriály

2013 Batesův motel (TV seriál)
Výhled na oceán (S01E05)
Co je to s Normanem (S01E03)

Herecká filmografie

Filmy

2007 I'm Through with White Girls
2002 BaBYlonSká vĚŽ
2001 Pearl Harbor

TV seriály

1999 Roswell (TV seriál)

Producentská filmografie

Filmy

2020 Fantasy Island

Fanoušci tvůrce