foto

Taylor Dooley

  • nar. 26.2.1993 (26 let)
    Grosse Pointe, Michigan, USA

Biografie

Taylor Dooley celým jménem Taylor Dooley Marie je americká herečka. Nejvíce se proslavila ve filmu Roberta Rodrigueze DOBRODRUŽSTVÍ ŽRALOČÁKA A LÁVOVKY jako Lávovka.

Narodila se v Grosse Pointe, Michigan. Tay z otcovy strany je irského, anglického, německého a Sioux indiánského původu. Z matčiny strany belgického, anglického a německého původu. Má mladšího bratra jménem Drew (nar. 1994). Dává přednost katolické církvi a když jí bylo šest, přestěhovala se s rodinou do Glendale, Arizona. Obdivuje herečku Natalie Portman. Nejvíce si rozumí s Annou Sophií Robb, se kterou si zahrála v seriálu DRAKE & JOSH.

Začala hrát a tančit v Phoenix Theater a brzy se objevila v reklamách na Disney obuv a oblečení s Mary Kate a Ashley Olsens. Dooley se později přestěhovala do Kalifornie a natočila v r. 2005 film DOBRODRUŽSTVÍ ŽRALOČÁKA A LÁVOVKY, kde hraje po boku Taylor Lautner jako Lávovka. Hrála také v nezávislých filmech např.: WHITEPADDY, OMLUVA a STRAŠIDELNÝ HRAD (Trick or Treat). Nedávno si zahrála v DR.HOUSE a Taylor uvidíme i v THE ALYSON STONER PROJECT.

Te.Rezi

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace