foto

Gina Rovere

  • nar. 5.5.1935 (85 let)
    Roma, Itálie

Biografie

Gina Rovere je italská herečka, rodačka z Říma, kde poprvé spatřila světlo světa 5.května 1935 pod rodným jménem Luigina Rovere.

Gina začíná jako herečka divadelní a vystupuje rovněž ve varieté. Jako 18 letou si jí po sérii zkoušek vybral Gianni Franciolini pro svůj film VILLA BORGHESE (1953). Ginu jsme mohli dále vidět například v úspěšné komedii Carmina Galloneho DON CAMILLO MONSIGNORE…MA NON TROPPO (1961), kde se objevuje jako Gisella Marasca. Další úspěšnou komedií je Monicelliho herecky skvěle obsazený snímek ZMÝLENÁ NEPLATÍ (I soliti ignoti - 1958), zde hraje manželku Marcella Mastroianniho. Tato komedie se dočkala svého pokračování. I když je to téměř po třiceti letech, vychází pod názvem ZMÝLENÁ NEPLATÍ PO DVACETI LETECH (I soliti ignoti vent´anni dopo - 1985). Tentokrát se Gina v režii Amanzia Todiniho setkává opět s Marcellem Mastroiannim a stejně jako v prvním díle hraje hlavní roli Vittorio Gassman. Jako hospodyni Doru jsme Ginu mohli vidět ve smutné komedii s období druhé světové války ŽIVOT JE KRÁSNÝ (La vita e bella) – 1997. Roku 1999 hrála jeptišku ve filmu BAGNOMARIA a po té přišlo období, kdy se Gina ze světa filmu vytratila.

Opětovně můžeme Ginu Rovere vidět roku 2006 v roli Elvíry v pěti epizodách televizního seriálu I CESARONI. Roku 2009 si zahrála paní Vernu po boku Carla Croccola ve dvacetiminutové komedii LA PROMESSA o stárnoucím páru, který se setkává na tanečním plese.

Do současné doby se Gina objevila ve více než šedesáti filmech a televizních pořadech. V několika filmech se Gina objevuje pod jménem Jenny Oaks (anglicky upravená verze jejího jména). Takto třeba natočila snímek SUGAR COLT (1967) a další filmy. Po celou kariéru dostávala Gina víceméně role menší, vždy jako ta druhá či třetí žena za rolí hlavní.

Petr "Hennes" Hennebichler

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky