foto

Olivia Hussey

  • nar. 17.4.1951 (66 let)
    Buenos Aires, Argentina
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Herečka Olivia Ossuno Hussey se narodila 17.4.1951 anglické sekretářce Joy Alma Hussey a Andreasi Osuno, uměleckým jménem Isvaldo Ribo, opernímu zpěvákovi a známému a populárnímu interpretovi tanga. Když bylo Olivii sedm let odcestovala spolu s matkou a mladším bratrem do matčina rodiště Anglie, a usadili se v Londýně. Tady navštěvovala školu a později Alma Joy rozhodla, že bude Olivia chodit v Itálii do Conti akademie, pětileté dramatické školy, která se věnovala mladým, začínajícím talentům, a specializovala se především na herectví.

Po rozluce s manželem přijímá matka Olivie zpět své dívčí jméno Hussey a obě děti s ní. Olivia hraje ještě jako dítě ve filmu - THE BATTLE OF THE VILLA FIORITA a CUP FEVER. Na počátku roku 1967 probíhají v Itálii kamerové zkoušky na roli Julie v připravovaném Shakespearově dramatu, a režisér Franco Zeffirelli nebere výběr hlavní představiteky a představitele na lehkou váhu. Je rozhodnut tento projekt spolu se skvělým hereckým obsazením, které už má, kostýmní spolupráci, kamerou, dotáhnout k dokonalosti. Na casting se dostavilo 500 adeptek na Julii. Romeo již byl vybrán – měl jej hrát 17-ti letý angličan Leonard Whitting. Na scénu se dostavila Olivia, které nebylo ještě ani 16 let a Zeffirelli byl nadšen. Ano, to je ta pravá, křehká a zárověň silná, něžná, snivá a krásná. To je Julie. Film vyvolal ve své době senzaci a spolu s dalšími zfilmovanými Shakespearovými příběhy, jako třeba Zkrocení zlé ženy, také od Zeffirelliho, patří mezi filmové skvosty. Bylo by také na místě pochválit skutečně kvalitní dabing Sabiny Laurinové - Julie a Saši Rašilova - Romeo. Olivie a Leonard prožívali nejen po dobu natáčení, ale i poté milostný románek, a když se jejich cesty začaly z pracovních důvodů rozcházet, zůstali přáteli, kterými jsou doposud.

Olivia má na svém kontě více jak 40 filmů namátkou : THE BATTLE OF THE VILLA FIORITA, CUP FEVER - 1965, ROMEO A JULIE - 1968, ALL THE RIGHT NOISES - 1969, H-BOMB, LOST HORIZON, BLACK CHRISTMAS, 1977 hraje Marii v Zeffirelliho JESUS OF NAZARETH, po čase mohla diváky potěšit rolí Rosalie Otterbourn v detektívce podle Agáty Christie - DEATH ON THE NILE – Smrt na Nilu – 1978 po boku Petera Ustinova, THE CAT AND THE CANARY, VIRUS, THE MAN WITH BOGART'S FACE, THE JEWELER'S SHOP, UNDECLARED WAR, THE DARK MIST, SEVEN DAYS OF GRACE, TORTILLA HEAVEN, CHINAMAN'S CHANCE, a jako poslední to byl THREE PRIESTS v roce 2008. Natočila 16 televizních filmů, z nichž je naposledy nejznámější z roku 2003 – MOTHER THERESA.

Olivia má velice příjemný, znělý hlas, odborníci o ní tvrdí, že její hlas je fenomenální, a že by měla také zpívat. Nicméně, je také známá svým perfektním dabingem. Olivia byla třikrát provdaná. Prvním manželem byl syn herce a zpěváka Deana Martina – Dean Paul Martin, se kterým se seznámila v roce 1969, o dva roky později se vzali a v roce 1978 rozvedli. Mají spolu syna Alexandera. (Dean Paul Martin se v roce 1987 zabil při automobilových závodech.) V roce 1980 se vdala podruhé za japonského rockového hudebníka a zpěváka Akiru Fuse, a spolu mají syna Maxe narozeného 1983. Rozvedli se v roce 1985, a roku 1991 se vdává po třetí za hudebníka Davida Glena Eisleye. V říjnu 1993 se jim narodila dcera India Eisley.

Olivia získala ceny a nominace na Annie Awards 2001- Nominaci "Outstanding Individual Achievement for Voice Acting by a Female Performer in an Animated Television Production" – v Batman Beyond , dále získala cenu David di Donatello Awards za film - Won 1969, Zlatý glob - Most Promising Female Newcomer za Romeo a Julie 1969, a nominace na nejzajímavější ženskou tvář – cena Laurel Awards - Female New Face - za Julii v Romeo and Juliet.

Marta "marťan" Holubová

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace