foto

Lukáš Bech

  • nar. 27.11.1972 (44 let)
    Praha, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Lukáš Bech se narodil 27. listopadu 1972 v Praze. Už v pouhých pěti letech si jeho talentu všimla Věra Chytilová. Ihned ho obsadila do filmu PANELSTORY ANEB JAK SE RODÍ SÍDLIŠTĚ (1979). Role mu velice sedla a bylo jasné že nebude jeho jediná.

Poté byl dosazován do dětských filmů a pohádek. Mezi jeho asi nejznámější role patřily ty v RUMBURAK (1984), LUCIE, POSTRACH ULICE (1984) a ..A ZASE TA LUCIE (1984). Filmy nebyly to jediné kde hrál. Objevoval se také v Národním divadle a v Divadle S.K.Neumanna.

Za jeho největší herecký úspěch je považována role Čestmíra v seriálu LÉTAJÍCÍ ČESTMÍR. On sám prohlásil, že je rád že Čestmíra hrál právě on. Kvůli častým problémům s hlasivkami musel však s herectvím přestat. Nedokončil ani studia na pražské pedagogické a právnické fakultě.

Jeho cesty směřovaly do Holandska, kde byl obchodním ředitelem firmy na distribuci filmů. Poté už jen sehrál menší role v divadle a ve filmu ŠEPTEJ (1996). Jeho poslední filmová role byla v roce 2005 ve filmu KLETBA BRATŘÍ GRIMMŮ.

Darek „kartac" "darek kartac" Rücker

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace