foto

Adolf Eichmann

  • nar. 19.3.1906
    Solingen, Německá říše
  • zem. 31.5.1962 (56 let)
    Tel Aviv, Izrael
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Adolf Eichmann se stěhuje v pěti letech, kdy mu umírá matka, do Rakouska, kde žije se svou rodinou až do svého návratu do Německa v roce 1933. Vstupuje do státních služeb, pracuje v oddělení zabývajícím se otázkou Židů v nacistickém Německu. Po obsazení Rakouska, je převelen do Vídně, kde dává podnět k založení Ústředny pro židovské vystěhovalectví. Po propuknutí 2. světové války hraje Eichmann zásadní roli při vyhánění Židů a Poláků z polských území. Je jmenován vedoucím referátu pro řešení židovské otázky. Připravuje masové deportace Židů. Po konferenci ve Wannsee se Eichmann stává jedním z hlavních vykonavatelů konečného řešení této otázky.

Válka je rozhodnuta, ale Eichmann stále posílá statisíce maďarských Židů do Osvětimi. Další jsou posláni na hranice Říše, aby budovali obranná zařízení, při pochodu jich mnoho zemře. Válka skončila, Eichmann se 5 let ukrývá pod falešným jménem v Itálii a v Německu, aby nakonec za pomoci Vatikánu uprchl do Argentiny. V roce 1960 ho tam vypátral Mossad a odvezl si ho tajně do Izraele, kde byl Eichmann za své válečné zločiny na židovském obyvatelstvu odsouzen k trestu smrti. V šestapadesáti letech byl oběšen.

ČSFD.cz

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace