Reklama

Reklama

Vladimír Pucholt

nar. 30.12.1942 (78 let)
Praha, Protektorát Čechy a Morava

Biografie (1)

Většina filmů, ve kterých se objevil, patří už řadu let do zlatého fondu české kinematografie. Díky reprízám, videu a DVD na ně naštěstí nesedá prach a i další generace filmových labužníků tak mají možnost vidět toho zdánlivě obyčejného kluka, žádného krasavce a suverénního lamače dívčích srdcí. Vladimír Pucholt. Ve svých filmových rolích dokázal být vždy přesvědčivý a přirozený. Jeho postavy nikdy nebyly černobílé, příležitost dostal v různých žánrech a… (více)

Zajímavosti (11)

Každý den není Sobota (2004)

  • Snímek lze považovat za pilot k chystanému delšímu formátu díla, do kterého přislíbil účast Vladimír Pucholt. Jeho účast dodnes nebyla realizována, ačkoliv v roce 2020 již drobné natáčení při jeho návštěvě a za jeho svolení v ČR proběhlo. Autor Martin Fisher v roce 2021 uvedl, že chybějící účast pana Pucholta u tohoto filmu považuje za hlavní důvod, proč projekt nebyl dokončen. (SimpanzJi)

Dita Saxová (1967)

  • Původní obsazení snímku vypadalo výrazně odlišně. V jedné z prvních verzí obsazení s datem 6. února 1967 figurovali coby prof. Munk Karel Höger, jako Gottlob Rudolf Hrušínský, jako Huppert Jan Kačer, v roli švýcarského mladíka Josef Abrhám a coby správce ubytovny Goldblatt Bohuš Záhorský. Ze zdravotních důvodů odstoupil Rudolf Hrušínský, jeho roli Gottloba převzal Karel Höger a Högerovu roli Munka zase Záhorský, jehož původní roli ztvárnil nakonec Ferdinand Krůta. Roli Hupperta nakonec místo Jana Kačera ztvárnil Josef Abrhám. Aby komplikací nebylo málo, Vladimír Pucholt, představitel Ficiho, v září 1967 emigroval, a tak musela být jeho role přeobsazena Ladislavem Potměšilem. (snaked)

Galerie (29)

Reklama

Herec

Host

Ovládací panel

Fanklub

(107)

Reklama

Reklama