foto

Rachida Brakni

  • nar. 15.2.1977 (44 let)
    Paříž, Francie

Biografie

Rachida Brakni je francouzská herečka s alžírskými kořeny, jež se narodila 15. února 1977 v Paříži. Byla vynikající studentkou i sportovkyní, měla ambice stát se advokátkou či vrcholnou atletkou. V běhu na 400 metrů přes překážky se dokonce dostala mezi nejlepší francouzské běžkyně. Studijní a sportovní ambice berou za své v roce 1996, kdy vstupuje do divadelního studia Asnières a o dva roky později nastupuje na Národní konzervatoř dramatických umění v Paříži.

Její filmový debut na sebe nenechá dlouho čekat a již v roce 1997 se objevuje ve snímku COULEUR CAFÉ. První úspěch přichází v roce 2001 s filmem CHAOS, v němž se před kamerou setkává s tehdy již známými herci Vincentem Lindonem a Catherine Frot. Za roli prostitutky Noémi si vysloužila Césara za největší ženský herecký talent. Vedle filmové kariéry se Rachida Brakni vrhla i do divadelních aktivit, v letech 2001-2004 je členkou souboru proslulé Comédie-Française, objevuje se v slavném dramatu Victora Huga Ruy Blas a získává rovněž divadelní cenu Molière pro ženský divadelní objev.

Po odchodu zComédie-Française se opět naplno pouští do natáčení filmů. Rok 2003 se pro Rachidu nesl především ve znamení snímku L´OUTREMANGEUR, při jehož natáčení se seznámila s Ericem Cantonou. V roce 2004 se divákům představila v ambiciozním dramatu SPÍCÍ DÍTĚ a hvězdně obsazené komedii NE QUITTEZ PAS! V letech 2008-2009 jde doslova z role do role, přičemž nelze v jejím případě hovořit o žánrové jednotvárnosti: dojemné drama MUŽ A JEHO PES v titulní roli s legendou francouzského filmu J. P. Belmondem, špionážní thriller OCHRANA STÁTU po boku Gérarda Lanvina a Simona Abkariana, akční JÍZDA SMRTI, politický thriller UNE AFFAIRE D´ÉTAT či třeskutá komedie ze školních lavic NEUILLY SA MERE. V roce 2011 mohla s filmem spojit svoji dřívější vášeň – atletiku ve snímku LIGNE DROITE.

Rachida Brakni potvrdila pověst všestranné umělkyně na jaře 2012, kdy vydala své první hudební album. Texty k písním napsala francouzská fotbalová ikona Eric Cantona, za nějž se Rachida provdala v roce 2007. V roce 2009 se jim narodil syn Émir.

Michal "claudel" Fridrich

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Filmy

2016 De sas en sas

Scenáristická filmografie

Filmy

2016 De sas en sas

Host

TV pořady

2016 Quotidien (TV pořad)
2008 Au Field de la nuit (TV pořad)
2000 L'invité (TV pořad)
On ne peut pas plaire à tout le monde (TV pořad)
1996 Thé ou café (TV pořad)
1976 La nuit des Césars (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky