foto

Anastasia Lin

Biografie

Prostřednictvím herectví, modelingu a aktivismu spojuje Anastasia svou osobní vášeň k lidským právům s profesionálním nadáním. Její životní poslání „stát se hlasem těch, kteří mluvit nemohou“ se odráží i v jejích studiích na Torontské univerzitě, kde si vybrala obory mezinárodních vztahů, divadla a herectví.
 
Ve známost vešla hlavní rolí v oceněném snímku Beyond Destiny, který vypráví příběh o odvaze a lásce přesahující smrt. V roce 2010 získal ocenění Golden Palm Award na Mezinárodním filmovém festivalu v Mexiku a nominaci na kalifornskou cenu Indie Fest za celovečerní film v roce 2011. Za roli Jing ve snímku The Bleeding Edge získala v roce 2016 ocenění Leo Award za nejlepší ženskou hlavní roli v televizním filmu. Posledními připravovanými snímky v nichž si Anastasia zahraje jsou Ravage a dokumentární film In the Name of Confucius.

Anastasia podle jejích slov doufá, že ji studium i zkušenosti ve filmovém průmyslu jednoho dne přivedou na post režisérky, aby mohla v budoucnosti prosazovat lidská práva prostřednictvím filmu. Má početné zkušenosti z modelingu a módních událostech v oblasti New Yorku a Toronta. Zúčastnila se mimo jiné i New York Fashion Week show v hotelu Waldorf-Astoria. Je držitelkou titulu Miss Kanada 2015. Kanadu reprezentovala na Miss World v letech 2015 a 2016.

Angažuje se v politice a aktivně vystupuje na jednáních OSN. Kvůli jejím lidskoprávním aktivitám jí čínský režim nedovolil vstoupit na území Číny a účastnit se soutěže Miss World v letovisku Sanya roce 2015, o čemž byl nakonec natočen dokumentární snímek Anastasia Lin: The Crown. Kanada nominovala Anastasii ještě jednou, aby se mohla účastnit znovu na Miss World v roce 2016 ve Washingtonu.

V roce 2016 navštívila Prahu, kde v rámci Fóra 2000 uvedla promítání snímku The Bleeding Edge. Zde se také setkala s dalajlámou a Miss World ČR 2016 Natálií Kotkovou.

Ve volném čase se věnuje Falun Gongu, meditačním cvičením pro rozvoj těla a mysli. Ovládá angličtinu, čínštinu a na konverzační úrovni také japonštinu.

Milan "Moco" Kajínek

Herecká filmografie

Filmy

2017 Ravage
Reunion
2016 The Bleeding Edge
2010 Beyond Destiny

TV seriály

2020 Rising Suns (TV seriál)

Dokumentární

2017 Anastasia Lin: The Crown
In the Name of Confucius (TV film)