Reklama

Reklama

Joey Essex

nar. 29.07.1990 (30 let)
Southwark, Londýn, Anglie, Velká Británie

Biografie

Joey Essex je v mnoha směrech záhadnou postavou britské televizní scény. Jeho příjmení je odpradávna Essex, nejde o žádný pseudonym, přitom ale z Essexu nepochází. Joey místo toho vyrůstal v jižní části Londýna a dále na severovýchod se s rodinou odstěhoval teprve v sedmi letech. Za dalších šest let potom přišel o matku, která spáchala sebevraždu.

Příjmení Essex zároveň svým způsobem vyšlapalo Joeymu cestu ke slávě. Roku 2011 se přidal ke zbytku rodinného klanu ve vedlejší roli populární britské telenovely The Only Way Is Essex, a ačkoliv seriál poměrně brzy opustil (2013), spjatý s TOWIE už bude zřejmě navěky. I kdyby jen proto, že se neustále rozchází a zase dává dohromady se svou někdejší co-star Sam Faiers.

Joey se takto stal slavným už ve 20 letech a postupně se vypracoval v symbol (přeháněné) hlouposti a zazobanosti, pročež si ho ráda dobírá leckterá postava britské komediální scény. Russell Howard takhle například jednou coby vrchol utopie zmínil Joeyho účast ve vědomostní panelové show QI.

Sám Joey si nicméně z takové image nic nedělá, ba ostatním přímo radí, aby se nebáli před lidmi sem tam vypadat blbě. A o špatný recept se zřejmě skutečně jednat nebude. Jinak by ostatně nikdy nedostal možnost natočit vlastní pořad s názvem Educating Joey Essex (Vzděláváme Joeyho Essexe).

Ten začal jako samostatný speciál z Afriky, aby se brzy pro velký zájem veřejnosti vyvinul v regulérní seriál z produkce ITV2. V jeho rámci například Joey později osvěžujícím způsobem zpovídal lídra labouristů Eda Milibanda a glosoval 90. narozeniny královny Alžběty II.

Joey Essex jinak třeba často točí reklamy a nezřídka přijímá účast v soutěžních pořadech pro celebrity. Roku 2015 takto opanoval celou sérii The Jump – show, která testuje talent známých osobností na vícero zimních sportů.

Dříve se mimo jiné učil potápění v pořadu Splash! a TOWIE potom opouštěl hlavně pro angažmá ve 13. řadě britské verze reality show I'm a Celebrity... Get Me Out of Here!, kde se známé osobnosti pokouší obstát v džungli.

Tomáš "Thomick" Daníček

Herec

Filmy
2017

The Great Xmas Rant (TV film)

2016

The Big Fat Quiz of Everything (TV film)

TV seriály
2016

It's Not Rocket Science

 

The Big Fat Quiz of Everything

Dokumentární
2021

Joey Essex: Who Am I? (TV film)

Host

Ovládací panel

Reklama

Reklama