Reklama

Reklama

Jae-yeong Jeong

Jae-yeong Jeong

nar. 21.11.1970 (52 let)
Soul, Jižní Korea

Biografie (1)

Jae-yeong Jeong se narodil v Soulu a patří mezi výrazné jihokorejské herce. Začínal s menšími rolemi v Green Fish (1997) nebo The Quiet Family (1998) , průlom se dostavil s rolí ve snímku Guns and Talks (2001), kde hrál jednoho ze čtveřice vražedného komanda. Následoval superhit Silmido (2003) o jednotce z trestanců, která má zabít severokorejského prezidenta. Úspěch slavil i v romantické Someone Special (2004) , ve které nechybí v Jížní Koreji časté téma… (více)

Zajímavosti (4)

Králův dvojník (2012)

  • O výrobě snímku byla jeho tvůrci média informována z kraje roku 2011. To ještě v době, kdy rozpracovaný projekt nesl zavádějící pracovní název I Am The King Of Joseon. S inspirací, čerpající z úspěšné historické novely amerického autora Marka Twaina "The Prince And The Pauper" (1881), započal tehdejší režisér snímku Woo-suk Kang výrobní proces s jihokorejským hercem Jae-young Jung v hlavních úlohách, zatímco ve vedlejší roli se měl objevit herec Jun-sang Yoo. Vše se ale změnilo nedlouho poté, co filmová produkční společnost CJ E&M projevila nespokojenost s režisérovými záměry, které se ne docela shodovaly se záměry produkční společnosti. Woo-suk byl na sklonku roku 2011 odvolán, aby na jeho místo přišel Chang-min Choo. S ním se změnilo i obsazení. V hlavní roli se objevuje Byung-hun Lee, který se do této doby neobjevil byť v jediném historicky laděném celovečerním snímku, a jen o měsíc později se potvrzuje účast herečky Hyo-joo Han. Snímek vznikal ve slavném jihokorejském filmovém studiu Namyangju Studio Complex, nacházejícím se provincii Kjonggi, v němž vzniklo nespočet ikonických, ale i těch méně slavných korejských filmových snímků a televizních dramat; Three Musketeers (2014), Hwang Jin-yi (2006), Empress Ki (2013) ... (Conspi)

Kimssi pyoryugi (2009)

  • Původní název filmu je odvozen od „Trosečníka na Měsíci“, kdy Kima (Jung Jae-young) takto nazvala Kim Jung-yeon (Ryeo-won Jeong), když mluvila o tom, že se na Měsíci člověk nemůže cítit osaměle, protože tam nikdo nežije. (Emo-haunter)

Kimssi pyoryugi (2009)

  • Kim Seong-geun měl původně nosit trojúhelníkové spodní prádlo, to ale bylo změněno na čtvercové spodní prádlo, protože Jung Jae-young se toto prádlo bránil nosit. (Emo-haunter)

Galerie (154)

Reklama

Herec

Ovládací panel

Fanklub

(20)

Reklama

Reklama