foto

Kevin Feige

 • nar. 2.6.1973 (47 let)
  Boston, Massachusetts, USA

Zajímavosti o tvůrci (14)

 • Avengers: Endgame (2019)

  - Robert Downey Jr. se o svém osudu v Endgame dozvěděl od Kevina Feigeho v prosinci 2015. (Geralt z Rivie)

 • Avengers: Endgame (2019)

  - Oblíbená scéna Kevina Feige je ta, kdy všichni hrdinové vstoupí na bojiště. [Zdroj: Filmozrouti.cz] (tyzmrde)

 • Avengers: Endgame (2019)

  - Kevin Feige chtěl, aby smrt hrdiny byla emocionální a silná, proto se inspiroval umrtím z filmu Logan: Wolverine (2017). [Zdroj: Fandimefilmu.cz] (tyzmrde)

 • Avengers: Endgame (2019)

  - Spoiler: Ve scéně, kdy je Steve Rogers (Chris Evans) v 70. letech v kanclu Peggy Carter (Hayley Atwell), zazní jméno Braddock v souvislosti, že se dlouho neozval. Jedná se pochopitelně o Briana Braddocka alias Captain Britain. Braddock umí létat, vytváří energetické paprsky a ochranná pole a také má nadlidskou sílu, rychlost, výdrž a reflexy. Tyto schopnosti mu předal Merlin v prvním komiksu „Captain Britain #1“ v roce 1976 z pera Chrise Claremonta a Alana Moorea a jeho podobu nakreslil Alan Davis. Později byl součástí týmů Secret Avengers, MI13, Illuminati či Champions of Europe. Kevin Feige se již několikrát zmínil, že by ho rád přidal do MCU. (3T)

 • Avengers: Endgame (2019)

  - Kevin Feige uvedl, že tento film uzavře příběh všech třech fázích, a poté prý MCU bude vypadat úplně jinak. Také prozradil, že Avengers 4 hledá inspiraci v seriálu Star Trek: Nová generace (od r. 1987). (3T)

 • Captain Marvel (2019)

  - V komiksu je postava Mar-Vella mužem, ve filmu ji však tvůrci změnily na ženu v podání Annette Benning. Ke změně pohlaví podal vysvětlení prezident Marvel Studios Kevin Feige: „Bylo to v pozdější fázi vývoje filmu. Upřímně, když jsme se začínali blížit k natáčení, hledali jsme muže. Hledali jsme mužského Mar-Vella a ve stejnou dobu pracovali na scénáři, tak jak to děláme často. Jednali jsme s pár lidmi, ale jak jste mohli vidět ve filmu, tak kvůli tomu, jak je příběh strukturovaný, jde o menší roli. Myslím, že to byla Anna Boden, která přišla během scenáristické schůze s nápadem, že by se Nejvyšší inteligence mohla Carol zjevovat jako Mar-Vell. Napadlo jí to chvíli před tím, než jsme obsadili Annette Bening. To už byl vývoj scénáře docela daleko a byla to jedna z posledních věcí, co jsme upravili. Když s tím nápadem Anna přišla, bylo to jako zjevení. Hned jsme si říkali 'No samozřejmě! To je perfektní!' a už jsme nemuseli hledat dalšího herce.“ (Geralt z Rivie)

 • Captain Marvel (2019)

  - Producent Kevin Feige potvrdil, že Captain Marvel je nejsilnější postava, která se doposud v MCU (Marvel Cinematic Universe) objevila. (Nevka)

 • X-Men: Dark Phoenix (2019)

  - Na „brazilském Comic-Conu“ v roce 2018, známém jako CCXP, měli prezentaci také tvůrci tohoto filmu. Simon Kinberg prozradil, že i když Dark Phoenix v žádném případě není součástí Marvel Cinematic Universe, na filmu se kreativně podílel šéf Marvelu Kevin Feige. (3T)

 • Inhumans (TV seriál) (2017)

  - Prvotním plánem Kevina Feigeho bylo převést Inhumans na velká plátna, kde by se staly součástí Marvel Cinematic Universe. Avšak po opakovaném přesunutí premiéry se od tohoto plánu upustilo a Inhumans se podívali na televizní obrazovky. (CrypzzXD)

 • Thor: Ragnarok (2017)

  - Chris Hemsworth a režisér Taika Waititi ztvárnili ve filmu ještě jednu postavu a to trojhlavého bojovníka. Kdo ztvárnil třetí hlavu není úplně jasné, ale často padá jméno šéfa Marvel Studios Kevina Feige. [Zdroj: TVrecenze.cz] (asdfasdf)

 • Thor: Ragnarok (2017)

  - Kevin Feige označil snímek v marvelovské fázi III za klíčový. (JORDY)

 • Ant-Man (2015)

  - V lednu 2013 Kevin Feige uvedl, že film by měl být součástí třetí fáze MCU a o několik měsíců později naznačil, že je potřeba úprava scénáře, neboť byl připravován ještě před prvním Iron Manem (2008). (Danny F.)

 • Strážci Galaxie (2014)

  - S postavou Draxe the Destroyer byl původně spojován Jason Momoa, ten ale odmítl kvůli platových podmínkám a proto, že nechtěl být u diváků zapsaný jako mlátička. Avšak Kevin Feige a James Gunn zase tvrdí, že Dave Bautista byl jediný herec, kterému kdy tuhle roli nabídli. (Haretix)

 • Ben Affleck

  - Pro podcast Hollywood Reporteru zavzpomínal na časy, kdy ještě točil filmového Daredevila (2003), na kterém spolupracoval s producentem Kevinem Feigem, který nyní dohlíží na propojený vesmír Marvelu. „Kevin Feige je, musím říct, ten nejlepší producent, nejúspěšnější producent všech dob. Kdyby mi řekl: ‚Vím, co diváci chtějí. Tohle uděláme,‘ stoprocentně bych mu věřil. V tomhle je unikátní. Ten s*áč zná své publikum jako žádný jiný producent – je to génius. Přesně ví, jak moc na diváky pomrkávat, kdy zahrát na city, kdy použít efekty, kolik je potřeba vtipů, jakou zvolit citlivost, jaký tón.“ (CrypzzXD)

Herecká filmografie