foto

Kevin Feige

 • nar. 2.6.1973 (46 let)
  Boston, Massachusetts, USA

Zajímavosti o tvůrci (14)

 • Guardians of the Galaxy Vol. 3 (2021)

  - V předchozím díle Strážci Galaxie Vol. 2 (2017) se objevil Adam Warlock. Nakonec se tyto scény do filmu nedostali, jelikož se James Gunn domníval, že už využívá dost postav, a tak by tento dokonalý člověk nedostal patřičný prostor. Ten však dostal v tomto filmu. Poprvé se objevil v roce 1967 ve „Fantastic Four #66-67“ a jedná se o jednu z nejsilnějších postav z celého Marvelu. Kevin Feige ho označil za budoucí středobod MCU. Je člověk, ale ne obyčejný. Je tím, čím se lidé mohou jednou stát, mnohem vyšší vývojový stupeň. Má nadlidskou sílu, rychlost, výdrž, inteligenci, schopnost telekineze, telepatie, schopnost manipulovat s kosmickou energií, umí levitovat, ovládá jedinečnou kvantovou magii, vytváří kokon pro sebeobranu a regeneraci a je nesmrtelný. I když může být zabit, nemůže zemřít opravdu. Pokaždé znovu povstane a ještě k tomu silnější. Je kladnou podstavou, ale když je potřeba nějaká lidská oběť pro dobro galaxie, bez přemýšlení ji učiní. Později je i ochráncem všech Kamenů nekonečna (je imunní vůči Kamenu Mysli a Duše, který je schopen používat i na dálku. Možná je imunní vůči všem) a je mimo vliv abstraktních a kosmických entit jako jsou třeba koncepty chaosu a řádu Lord Chaos a Master Order či ztělesnění vesmíru Eternity. Málokdo mu dokáže konkurovat, ale leckdo se najde. Třeba Living Tribunál či Magus, zlé Adamovo já z budoucnosti. (3T)

 • Avengers: Endgame (2019)

  - Robert Downey Jr. se o svém osudu v Endgame dozvěděl od Kevina Feigeho v prosinci 2015. (Geralt z Rivie)

 • Avengers: Endgame (2019)

  - Oblíbená scéna Kevina Feige je ta, kdy všichni hrdinové vstoupí na bojiště. [Zdroj: Filmozrouti.cz] (tyzmrde)

 • Avengers: Endgame (2019)

  - Kevin Feige chtěl, aby smrt hrdiny byla emocionální a silná, proto se inspiroval umrtím z filmu Logan: Wolverine (2017). [Zdroj: Fandimefilmu.cz] (tyzmrde)

 • Avengers: Endgame (2019)

  - Spoiler: Ve scéně, kdy je Steve Rogers (Chris Evans) v 70. letech v kanclu Peggy Carter (Hayley Atwell), zazní jméno Braddock v souvislosti, že se dlouho neozval. Jedná se pochopitelně o Briana Braddocka alias Captain Britain. Braddock umí létat, vytváří energetické paprsky a ochranná pole a také má nadlidskou sílu, rychlost, výdrž a reflexy. Tyto schopnosti mu předal Merlin v prvním komiksu „Captain Britain #1“ v roce 1976 z pera Chrise Claremonta a Alana Moorea a jeho podobu nakreslil Alan Davis. Později byl součástí týmů Secret Avengers, MI13, Illuminati či Champions of Europe. Kevin Feige se již několikrát zmínil, že by ho rád přidal do MCU. (3T)

 • Avengers: Endgame (2019)

  - Kevin Feige uvedl, že tento film uzavře příběh všech třech fázích, a poté prý MCU bude vypadat úplně jinak. Také prozradil, že Avengers 4 hledá inspiraci v seriálu Star Trek: Nová generace (od r. 1987). (3T)

 • Captain Marvel (2019)

  - V komiksu je postava Mar-Vella mužem, ve filmu ji však tvůrci změnily na ženu v podání Annette Benning. Ke změně pohlaví podal vysvětlení prezident Marvel Studios Kevin Feige: „Bylo to v pozdější fázi vývoje filmu. Upřímně, když jsme se začínali blížit k natáčení, hledali jsme muže. Hledali jsme mužského Mar-Vella a ve stejnou dobu pracovali na scénáři, tak jak to děláme často. Jednali jsme s pár lidmi, ale jak jste mohli vidět ve filmu, tak kvůli tomu, jak je příběh strukturovaný, jde o menší roli. Myslím, že to byla Anna Boden, která přišla během scenáristické schůze s nápadem, že by se Nejvyšší inteligence mohla Carol zjevovat jako Mar-Vell. Napadlo jí to chvíli před tím, než jsme obsadili Annette Bening. To už byl vývoj scénáře docela daleko a byla to jedna z posledních věcí, co jsme upravili. Když s tím nápadem Anna přišla, bylo to jako zjevení. Hned jsme si říkali 'No samozřejmě! To je perfektní!' a už jsme nemuseli hledat dalšího herce.“ (Geralt z Rivie)

 • Captain Marvel (2019)

  - Producent Kevin Feige potvrdil, že Captain Marvel je nejsilnější postava, která se doposud v MCU (Marvel Cinematic Universe) objevila. (Nevka)

 • X-Men: Dark Phoenix (2019)

  - Na „brazilském Comic-Conu“ v roce 2018, známém jako CCXP, měli prezentaci také tvůrci tohoto filmu. Simon Kinberg prozradil, že i když Dark Phoenix v žádném případě není součástí Marvel Cinematic Universe, na filmu se kreativně podílel šéf Marvelu Kevin Feige. (3T)

 • Inhumans (TV seriál) (2017)

  - Prvotním plánem Kevina Feigeho bylo převést Inhumans na velká plátna, kde by se staly součástí Marvel Cinematic Universe. Avšak po opakovaném přesunutí premiéry se od tohoto plánu upustilo a Inhumans se podívali na televizní obrazovky. (CrypzzXD)

 • Thor: Ragnarok (2017)

  - Chris Hemsworth a režisér Taika Waititi ztvárnili ve filmu ještě jednu postavu a to trojhlavého bojovníka. Kdo ztvárnil třetí hlavu není úplně jasné, ale často padá jméno šéfa Marvel Studios Kevina Feige. [Zdroj: TVrecenze.cz] (asdfasdf)

 • Thor: Ragnarok (2017)

  - Kevin Feige označil snímek v marvelovské fázi III za klíčový. (JORDY)

 • Ant-Man (2015)

  - V lednu 2013 Kevin Feige uvedl, že film by měl být součástí třetí fáze MCU a o několik měsíců později naznačil, že je potřeba úprava scénáře, neboť byl připravován ještě před prvním Iron Manem (2008). (Danny F.)

 • Strážci Galaxie (2014)

  - S postavou Draxe the Destroyer byl původně spojován Jason Momoa, ten ale odmítl kvůli platových podmínkám a proto, že nechtěl být u diváků zapsaný jako mlátička. Avšak Kevin Feige a James Gunn zase tvrdí, že Dave Bautista byl jediný herec, kterému kdy tuhle roli nabídli. (Haretix)