Reklama

Reklama

Natasha Richardson

nar. 11.05.1963
London, Anglie, Velká Británie

zem. 18.03.2009 (45 let)
New York City, New York, USA

Biografie (1)

Dcéra režiséra Ponyho Richardsona (1928-1991) a herečky Vanessy Redgraveovej, a staršia sestra herečky Joely Richardsonovej, začala svoje herecké štúdium na Central School of Speech and Drama v Londýne, kde študovala štyri roky.Po štúdiu v Anglicku nastúpila angažmá do divadla Leeds Playhouse, kde sa predstavila okrem iných v komédii Brandona Thomasa Charleyho teta. Ako členka divadelného súboru Young Vic vytvorila hlavné ženské úlohy v Shakespearovských hrách:… (více)

Zajímavosti (8)

Vzpomínky na Itálii (2020)

  • Vzpomínky na Itálii přinášejí jedinečný příběh otce a syna na plátně i ve skutečnosti. Liama Neesona a Micheála Richardsona totiž spojuje víc než to, že ve filmu hrají otce a syna. Otec a syn jsou i ve skutečnosti, stejně jako ve filmu i ve skutečnosti ztratili ženu a matku. Micheál si své původní příjmení Neeson změnil v roce 2018 jako poctu své matce, herečce Natashe Richardson, která v roce 2009 tragicky zahynula po pádu na lyžích. Micheálovi tehdy bylo třináct let a se smrtí své matky se nemohl dlouho vyrovnat, nevynechal jediný večírek a smutek se snažil zapít. Film Vzpomínky na Itálii se tak pro Liama Neesona i jeho syna stal příležitostí, jak se s jejich rodinnou tragédií po dlouhé době vypořádat. (Bontonfilm)

Pokušení (2009)

  • Uprostřed března 2009 Liam Neeson přerušil natáčení z důvodu lyžařské nehody jeho manželky - Natashi Richardson. Natasha bohužel poranění mozku podlehla. Jen pár dní po její smrti se Neeson dobrovolně vrátil na scénu a scénáristé jeho roli upravili tak, že zbytek svých scén dotočil za dva dny. (D3VIL)

Galerie (136)

Reklama

Herec

Host

Ovládací panel

Fanklub

(22)

Reklama

Reklama