foto

Markéta Kalužíková

  • nar. 18.7.1986 (32 let)
    Želechovice u Zlína, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Po základní škole nastoupila na hudebně-dramatický obor brněnské konzervatoře. Po úspěšném absolutoriu byla přijata ke studiu muzikálového herectví na JAMU, které v roce 2010 úspěšně dokončila. Ihned nastoupila do angažmá v šumperském divadle.

V roce 2012 se stává členkou souboru Městského divadla Zlín, kde ji na jevišti můžeme vídat dodnes. Příležitosti jí dovolují předvést svůj talent jak v rovině komediální, tak i té vážnější, mnohdy až tragické. Z komediálních rolí utkvěla v paměti diváků například jako energická kadeřnice Barbara Marková v interaktivní detektivní komedii Splašené nůžky (roli alternuje s Michaelou Doleželovou), jako jednodušší a méně chápající budoucí nevěsta Rachel v Dokonalé svatbě nebo jako naivní Amy Spettigueová v Charleyově tetě. Z dramatických rolí můžeme jmenovat například dvojroli Kateřiny Shánělky a Magdaleny Mlkvy v Žítkovských bohyních, Janu v Příbězích obyčejného šílenství, Curleyovou z O myších a lidech, Taťánu v Evženu Oněginovi, Máří Magdalénu v divadelním evangeliu INRI nebo Elenu v Bio ráji.

Samostatnou skupinu pak tvoří muzikály, ve kterých Markéta vyniká a doslova si získává diváky. Ti ji přímo milovali jako Lizu Doolittlovou v muzikálu My fair lady, kde se alternovala s Kateřinou Liďákovou. Oblíbili si ji také jako Káču v Divotvorném hrnci nebo Aničku ve zbojnickém muzikálu Malované na skle.

Co se týče filmu a TV, tak jsme ji mohli vidět v několika studentských filmech. Při studiu konzervatoře ji Jiří Krejčík obsadil do TV inscenace Dědictví slečny Innocencie, kde se objevila po boku Simony Stašové a Martina Huby. Zahlédnou jsme ji mohli také jako venkovskou servírku v seriálu Znamení koně. Pravidelně spolupracuje s reklamou a to především hlasově, tudíž její hlas kromě TV reklam můžeme slyšet například při nákupech v obchodních domech IKEA, jejichž je hlasem.

Již několik let žije s partnerem Janem Holcmanem, který je také herec.

funhouse

Herecká filmografie

Filmy

2018 Cornelia (studentský film)
2015 Tah na branku (studentský film)
2014 Hra (studentský film)
Isabelle (studentský film)
2003 Dědictví slečny Innocencie (TV film)

TV seriály

2011 Znamení koně (TV seriál)

Hudební videoklipy

2012 DeFuckTo feat. Kali - Andělé a démoni (hudební videoklip)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace