foto

Magda Wdowyczynová

  • nar. 1981
    Písek, Československo

Biografie

Narozena v roce 1981 v Písku, absolventka oboru Rozhlasová a televizní dramaturgie a scenáristika na Janáčkově akademii múzických umění v Brně (prom. 2007). V roce 2004 absolvovala jednosemestrální stáž na Queen Margaret University ve skotském Edinburghu, obor „Dramatic writing".

Věnuje se tvorbě rozhlasových, televizních a filmových scénářů. Z rozhlasových her uvedených v Českém rozhlase je to např. Dědictví Erika Mollada (2007), trilogie Gaelův sad (2008) či Břehule (2009). Kromě vlastních dramatických a literárních textů a adaptací autorka připravuje publicistické a literární pořady pro ČRo (např. dramatizované životopisy Matky Terezy, F. Chopina, J.S.Bacha, J. Dietla, dokumenty Ukrajinci v Česku, Mormoni, Odstrčené múzy, Prodavači Nového prostoru, pásma o S. Mrožkowi, M. Szaboové, E. Stachurovi a další).

Od roku 2010 pracuje jako TV scénáristka. Je mimo jiné autorkou filmového scénáře U Dobré naděje, za nějž získala speciální cenu Tibora Vichtu (2012). V současné sobě pracuje na realizaci tohoto scénáře.

Hannah22

Scenáristická filmografie