foto

Kelli Garner

  • nar. 11.4.1984 (34 let)
    Bakersfield, California, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Kelli Brianne Garner se narodila v kalifornském městě Bakersfield, ale vyrůstala v městečku s poetickým názvem Thousand Oaks. Začala svou kariéru, když byla objevena agetnem na Bar Mitzvah a v 16 letech debutovala v krátkometrážním fantasy filmu Mikea Millse ARCHITECTURE OF REASSURANCE, který byl divákům poprvé představen na filmovém festivalu Sundance.

Její ztvárnění role upoutalo pozornost režiséra Larryho Clarka (Kids), kteýr ji obsadil do svého prvního filmu do role drogově závislé dospívající dívky, Heather Swallersové, v kontroverzním dokumentárním dramatu BULLY (ŠIKANA). Představil tak Kelli jako nový mladý talent. Ještě předtím, než Kelli zazářila v ŠIKANĚ, stihla si zahrát v romantické komedii HOŘKÉ SLADKOSTI. Poté, co získala nějaké zkušenosti v televizních projektech a nezávislých filmech jako například v dramatu LOVE LIZA o muži, jehož žena spáchala sebevraždu a nechala mu dopis na rozloučenou, který on ale nemá odvahu otevřít, dostala roli ve velkofilmu Martina Scorseseho LETEC.

V roce 2005 obnovila Kelli svou spolupráci s režisérem Mikem Millsem ve filmu o hledání sebe sama THUMBSUCKER, který potvrdil její schopnost zazářit v komediálním snímku. Ve stejném roce získala Kelii další výraznější roli v komedii PÁN DOMU. Kelli zde hraje jednu z členek univerzitního týmu roztleskávaček, které se staly svědky vraždy informátora z drogového podsvětí a ochranu jim má poskytnout poněkud upjatý poručík Roland Sharp. Za roli vážně nemocné dívky Calisty ve filmu DREAMLAND (2006) získala na Method Festu hned dvě ceny – pro vycházející hvězdu a nejlepší herečku. Kelli se objevila také ve videokipu skupiny Green Day k písni Jesus of Suburbia. V roce 2009 můžeme Kelli vidět například v hororu RED VELVET nebo v akčním fantasy snímku G-FORCE.

V současné době Kelli žije v kaliforsnkém Calabasas a ve volném čase se věnuje psaní písní a hře na kytaru. Keli sama o sobě říká, že chce se svým životem udělat víc, než jen hrát. Chce číst knihy, cestovat a otevřít si svou vlastní pekárnu. Každopádně je Kelli jednou ze začínajících hereckých hvězd, která na svůj herecký průlom stále ještě čeká.

ČSFD.cz

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace