Reklama

Reklama

Vladimíra Vokůrková

Vladimíra Vokůrková

nar. 11.09.1988 (35 let)
Ostrava, Československo

Biografie

Vladimíra Čapková pochází z velké herecké rodiny Čapků. Maminka – Marcela Čapková hraje v divadle Petra Bezruče v Ostravě, tatínek – Vladimír Čapka hraje v Národním divadle moravskoslezském. Herectví se profesionálně věnuje i strýc Jiří Čapka a bratranci Michal a Filip. Hereckou tradici v této rodině založil před mnoha lety dědeček Vladimír Čapka, který vedl v Brodku u Přerova ochotnické divadlo J.K. Tyla.

Vladimíra Čapková vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě (hudebně-dramatický obor) pod vedením Alexandry Gasnárkové a Bedřicha Jansy. Během studia hostovala v Ostravských divadlech („Brýle Eltona Johna“ - divadlo Aréna Ostrava, „Don Juan v Soho“ - divadlo Petra Bezruče, „Večer tříkrálový“ - Národní divadlo moravskoslezské).

Hned po konzervatoři získala Vladimíra Čapková angažmá v Horáckém divadle v Jihlavě, ve kterém působí dodnes. Ztvárnila zde mnoho významných rolí, např.: Julie („Romeo a Julie“), Ondina („Ondina“), Brook („Bez roucha“), Ariel („Sex noci svatojánské“), Květuše („Adéla ještě navečeřela“), Anna („Rozmarné léto“), Hodl („Šumař na střeše“), Magráta („Soudné sestry“), Mary („Čarodějky ze Salemu“) atd.

V Horáckém divadle se Vladimíra Čapková seznámila s kolegou Richardem Vokůrkou, provdala se za něj, takže se od srpna 2016 jmenuje Vladimíra Vokůrková. V současné době čekají svého prvního potomka.

Vladimíra Vokůrková

Účinkující

Herečka

Seriály
2018

Modrý kód

 

Pády a poklesky (S02E38)

Divadelní záznam
2016

Romeo a Julie

Reklama

Reklama