foto

Pamela Gidley

  • nar. 11.6.1965
    Salem, New Hampshire, USA
  • zem. 16.4.2018 (52 let)
    Seabrook, New Hampshire, USA

Biografie

Americká herečka a modelka Pamela Catherine Gidley se narodila v Methuenu ve státě Massachusetts 11. června 1965. V roce 1985 vyhrála soutěž „Nejkrásnější dívka světa“ pořádanou Wilhelmina Modeling Agency. To ji pootevřelo dvířka Hollywoodu a o rok později se objevila s Joshem Brolinem a Sherilyn Fenn ve snímku NÁŘEZ.

V roce 1987 si zahrála androidní manželku Cherry v dobrodružné sci-fi CHERRY 2000, která se porouchá během milostné scény (k vidění na Youtube :o)), a tak odstartuje dobrodružství hlavního hrdiny. Po řadě spíš bezvýznamných postav si ostříhala a odbarvila své blonďaté vlasy a získala roli vedle Billa Pullmana v dramatu Mikea Figgise SEN LÁSKY (1991). Objevila se i v kultovním TWIN PEAKS: OHNI SE MNOU POJĎ a hororu POZDRAV Z CESTY DO PEKLA (oba 1992).

Protože filmová kariéra stále nevykazovala vzestupnou tendenci. Pokusila se o štěstí v televizi a získala dvě zajímavé role v úspěšných seriálech. První byla postava Audrey v mysteriózním seriálu PODIVNÉ NÁHODY (1995) a druhou postava „lovkyně“ Brigitte v seriálu CHAMELEON (1996).

Její filmová kariéra nadále upadala a dostávala nabídky pouze menších rolí u snímků nižších kvalit nebo těch méně povědomých, z nichž nejznámější je asi Abrahamsova komedie MAFFIÓSSO (1998). Smutnou, avšak za vše hovořící skutečností tak je fakt, že její nejznámější postavou je pravděpodobně doktorka Teri Millerová ze seriálu KRIMINÁLKA LAS VEGAS, přičemž v tomto seriálu, který se natáčí přes deset let a má přes 250 epizod, se objevila pouze v pěti dílech.

Pamela Gidley mohla být v osmdesátých letech označována za jednu z nejkrásnějších žen světa. Její blond vlasy, dokonalé tělo a ledově chladný sexappeal ji přímo předurčoval do rolí svůdných femme fatale v nejednom hollywoodském trháku. Přesto se tak nestalo a její filmová kariéra je jen dlouhým seznamem štěků a vedlejších rolí. Škoda.

Z "PetrPan2" L

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Filmy

2004 I Just Forgot

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky