foto

Randy Jurgensen

  • nar. 7.12.1933 (85 let)

Biografie

Randy Jurgensen se narodil v roce 1933 rodičům Elizabeth a Randolfovi v New Yorku. Sloužil v americké armádě jako výsadkář a bojoval v korejské válce. Díky tomu získal tři bronzové hvězdy a purpurové srdce.

V roce 1958 se přidal ke sboru NYPD jako hlídač ale brzy ho povýšili na detektiva. Vedl tajné vyšetřování proti Černé osvobozecké armádě, která za smrt Randyho Jurgensena vypsala $50,000. Od roku 1973 do roku 1976 vedl vyšetřování Cardillo vraždy z čehož se stal jeho nejslavnější případ. Ze sboru NYPD byl nucen odejít po obdržení anonymních obvinění na jeho jméno. Začal tedy pracovat jako konzultant u filmu, u kterého nakonec i zůstal jako producent i herec a objevil se ve více jak 30 filmech. 

Na začátku 60.let se Randy a jeho policejní partner podíleli na tajném vyšetřováním vražd homosexuálů v New Yorku. Oběti byly zavražděny a mučeny dvěma pachateli, kteří byli převlečeni za policisty. Jeho práce byla inspirací pro film Cruising (1980), kde ho hrál herec Al Pacino.

Tereza "Streeper" Filounková

Herecká filmografie

Scenáristická filmografie

Filmy

1987 Srdce

Producentská filmografie

Filmy

1987 Time to Remember, A

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace