foto

Šárka Vaňková

  • nar. 30.10.1987 (31 let)
    Chrudim, Československo

Biografie

Rok 2004 rozhodl o směru mého života. V tomto roce se rozhodlo o tom, kdo se stane první českou SuperStar a i když mi tento titul unikl o kousek, pustila jsem se s vervou do práce.

Vydala jsem debutovou desku s názvem Věřím náhodám, jejímiž producenty byli Ondra Soukup a Daniel Hádl. Tuto vyloženě popovou desku jsem prodávala s tanečníky pod záštitou vynikajícího Yemiho, zvláště pak písničku Lásku dávej, na kterou jsme natočili i videoklip a která pár měsíců byla na předních příčkách hitparád.

V témže roce jsem natočila zábavný pořad Šárka!, který byl pro mě obrovsky obohacující a právě zde jsem se mohla setkat se spoustou zajímavých osobností, režisérem Jiřím Adamcem, Helenou Vondráčkovou, Karlem Gottem a spoustou dalších.

Rok 2005 mi nabídl skvělé pracovní příležitosti, zkušenosti, nápady, dal mi poznatky a mohla jsem se osamostatnit a přestěhovat do Prahy.

V létě jsem prožila první hereckou zkušenost a natočila film Panic je nanic, který měl premiéru 26. 1. 2006. Zkušenost to byla skvělá, ale přeci jen mne víc láká dráha zpěvačky a tak jsem s výborným muzikantem Honzou Horáčkem začala připravovat novou desku, na které jsem chtěla více ukázat, jakým směrem mne to „táhne“. Celá deska je autorská, podílela se na ní celá řada skvělých hudebníků a v květnu 06 se jaksepatří pokřtila.

V září jsem měla tu čest a dostala nabídku hrát v úspěšném muzikálu, který se vracel na divadelní prkna. Byla to Kleopatra a role Octávie. Nabídku jsem přijala velice ráda,protože jsem mohla jak zpívat tak vyzkoušet i herectví. Skvělý kolektiv, radost z představení a herectví spojené s krásnou muzikou Michala Davida mne utvrdili v tom, že mne to baví. Možná to bylo poznat a tak jsem zakrátko dostala nabídku na roli Madame de Montespan v novém muzikálu Angelika.

Autor: Šárka Vaňková

Herecká filmografie

Filmy

2010 Adéla ještě nevečeřela (divadelní záznam)
2009 Rytmus v patách (TV film)
2007 Angelika (divadelní záznam)
2006 Panic je nanic
2005 Tři mušketýři (divadelní záznam)

TV seriály

2004 Redakce (TV seriál)

Dokumentární

2013 Felix 70 (koncert)
Tajemství lásek slavných (TV film)
2008 X Mix (koncert)
2005 Holka od Červený řeky (koncert)

Hudební videoklipy

2005 Šárka Vaňková: Věřím náhodám (hudební videoklip)
2004 Šárka Vaňková: Lásku dávej (hudební videoklip)

Host

TV pořady

2012 Buřtcajk (TV pořad)
2010 TOP STAR (TV pořad)
Taneční skupina roku 2009 (TV pořad)
2009 Karneval na Barrandově (TV pořad)
2007 Hvězdy u piana (TV pořad)
Souboj hitů (TV pořad)
SuperDuety (TV pořad)
2005 Jaroslav Uhlíř v Lucerně (TV pořad)
Šárka! (TV pořad)
2004 Silvestr 2004 (TV pořad)
Česko hledá SuperStar (TV pořad)
1994 Eso (TV pořad)

Fanoušci tvůrce