foto

Noah Baumbach

  • nar. 3.9.1969 (49 let)
    Brooklyn, New York City, New York, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narodil se 3. září 1969 v New Yorku v městské části Brooklyn do rodiny spisovatele a novinářky jako třetí ze čtyř sourozenců. Po střední škole získal titul bakaláře umění na soukromé elitní škole Vassar College.

Jeho filmová tvorba vychází převážně z jeho zázemí a zabývá se intelektuální střední třídou. Debut jako režisér a scénárista natočil v 26 letech. KICKING AND SCREAMING pojednává o skupině čtyř absolventů vysoké školy, kteří řeší dilemata ohledně vstupu do života. O dva roky později natočil s částí předchozího osazení komedii MR. JEALOUSY.

První výraznější úspěch zaznamenal v roce 2005 s autobiografickým filmem SQUID AND THE WHALE za který dostal velké množství ocenění a nominací jak za režii tak scénář. Následoval další film balancující na hranici žánrů komedie a dramatu MARGOT AT THE WEDDING, který byl již hvězdně obsazený v hlavní roli s Nicole Kidman.

Zatím posledním Baumbachovým filmem je GREENBERG, který popisuje problémy neúspěšného muzikanta čtyřicátníka jež se vyrovnává sám se sebou a hledá priority v životě ve věku kdy by měl mít již zásadní otázky zodpovězeny.

V současné době se Baumbach rozvádí s herečkou Jennifer Jason Leigh s kterou má syna. Je tedy možné, že se do budoucna dočkáme dalšího autobiografického filmu inspirovaného režisérovým životem.

est

Scenáristická filmografie

Režijní filmografie

Herecká filmografie

Producentská filmografie

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(29)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace