foto

Valerij Nikolajev

  • nar. 23.8.1965 (52 let)
    Moskva, Rusko, Sovětský svaz
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Moskevský rodák Valerij Valerjevič Nikolajev, je divákům známý nejen z ruských, ale i z amerických filmů. Narodil se 23. 8. 1965 v Moskvě. Studoval na Čechovově MCHAT ve třídě Olega Tabakova. Společně s ním v ročníku studovala i jeho budoucí manželka, Irina Apeksimová. Páru se 14. března 1995 narodila dcera Daša. Valerij si svůj filmový debut odbyl v roce 1991 v tragikomedii NIAGARA. První z jeho filmů, který je dobře známý i u nás, je koprodukční film ŽIVOT A NEOBYČEJNÁ DOBRODRUŽSTVÍ VOJÁKA IVANA ČONKINA (1993), kde ztvárnil roli Balašova.

Poměrně často se objevuje v zahraničních filmech, např. U-TURN (1997), kde si zahrál po boku takových hvězd, jakými jsou Sean Penn, Nick Nolte nebo Clarie Danes, SVATÝ (1997), nebo TERMINÁL (2004), kde se setkal s Tomem Hanksem a Caterinou Zeta-Jones. Ve filmech se objevuje nejen po boku zahraničních hvězd, ale měl štěstí i na setkání s hvězdami domácími, ve filmu 1812 ULLANSKAJA BALLADA (2012) se setkal s jedním z nejpopulárnějších ruských herců současnosti, a zároveň rovněž žákem Olega Tabakova, Sergejem Bezrukovem.

Kromě divadla a filmu se věnuje tanci, zejména rock and rollu a stepu. Absolvoval stáž na floridské universitě a získal kvalifikaci v oblasti stepu. Jako choreograf vytvořil pět představení pro Čechovovo Moskevské umělecké divadlo a v roce 2005 vytvořil v baletní část představení 'Moje překrásná lady'.

Valerij získal cenu na filmovém festivalu Zlatý fénix za nejlepší režijní debut za film HON NA MEDVĚDA (2007).

Eva "Jezinka.Jezinka" Nováková

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Dokumentární

2010 Pojedinki: Věrbovščik (TV film)

Scenáristická filmografie

Dokumentární

2010 Pojedinki: Věrbovščik (TV film)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace