foto

Bingbing Li

  • nar. 27.2.1973 (46 let)
    Harbin, Čína

Biografie

Tato herečka se narodila 27. února 1976 v čínské provincii Heilongjiang. Li nikdy neměla v úmyslu stát se herečkou, toužila po učitelské profesi. Ovšem po vystudování pedagogické fakulty zjistila, že jí to nebaví. Posléze byla svými příteli přesvědčena, aby se připojila k Shanghaiské dramatické instituci.

Její kariéra herečky začala malými roličkami ve filmech a televizních pořadech. Čínský debut pak přišel v roce 1999, kdy na asijském filmovém festivalu, diky filmu GUO NIAN HUI JIA získala ocenění nejlepší asijská herečka. Poté se dostala mezi čínskou špičku a role i ocenění se jen sypaly.

Svou kariéru herečky odstartovala až jako dospělá, a tak i její celosvětový debut přišel až ve 33 letech a tedy v roce 2008, kdy si zahrála bělovlasou čarodějnici ve snímku ZAKÁZANÉ KRÁLOVSTVÍ po boku dvou největších legend kung-fu filmů, Jeta Liho a Jackieho Chana.

Markéta "Pitaya" Chládková

Producentská filmografie

Host

TV pořady

2012 2012 Film Independent Spirit Awards, The (TV pořad)
2006 Made in Hollywood: Teen Edition (TV pořad)
1987 Seitenblicke (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace