foto

Nick Cassavetes

  • nar. 21.5.1959 (61 let)
    New York City, New York, USA

Biografie

Nicholas David Rowland "Nick" Cassavetes je americký filmový herec, scenárista a režisér.

Narodil se v New York City, herečce Geny Rowlands a řecko-americkému herci a filmovému režiséru Johnu Cassavetesovi. Jako dítě se objevil ve dvou filmech svého otce: MANŽELÉ (1970) a ŽENA POD VLIVEM (1974). Poté, co strávil tolik času ze svého mládí ve filmovém průmyslu, se rozhodl, že v této sféře nechce pracovat. Místo toho navštěvoval Syracuse University s basketbalovým stipendiem. Jeho sportovní kariéru ukončilo zranění, a tak se rozhodl nakonec přehodnotit své ambice a začal studovat na Americké akademii dramatických umění v New Yorku.

V roce 1985 si vzal Isabelle Rafalovich. Mají spolu dvě dcery, Virginii Saru (1986*) a Sashu (1988*), poté se rozvedli. V současné době je ženatý s Heather "Kenii" Wahlquist, která se také objevila v několika jeho filmech, včetně malé roli v adaptaci filmu 2004 ZÁPISNÍK JEDNÉ LÁSKY, kde ztvárnila Saru, nejlepší přítelkyni hlavní ženské role Allie Hamilton (Rachel McAdams). Film je v podstatě rodinný projekt, poněvadž se ve filmu také objevuje Cassavetesova vlastní matka, Gena Rowlands, a to v roli starší a vdané Allie (Hamilton) Calhoun.

V dubnu 2012 byl Cassavetes na seznamu Top 500 daňových delikventů státu Kalifornie s dluhem na daních téměř 250.000 dolarů.

Mimo jiné se Cassavetes objevil ve filmech TVÁŘÍ V TVÁŘ, ČERNÝ PŘÍZRAK, DOŽIVOTÍ, EXTERMINÁTOR 2, nebo ASTRONAUTOVA ŽENA. Režíroval několik filmů, kde mezi jeho nejlepší patří ZÁPISNÍK JEDNÉ LÁSKY nebo JE TO I MŮJ ŽIVOT. Napsal dialog pro videoklip Justina Timberlaka - "What Goes Around ... Comes Around". Objevil se také v páté sérii pokerových soutěží World Poker Tour Invitational a High Stakes Poker.

Zahrál si také malou roli ve filmu PAŘBA V BANGKOKU, poté co byl Liam Neeson propuštěn kvůli opakovaným konfliktům.

Veronika "wertcha" Jiříková

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Filmy

2021 Kentucky Rhapsody
2012 Yellow
2009 Je to i můj život
2006 Alpha Dog
2003 Whatever We Do
2001 Kokain
1996 Hvězdy na zemi

Hudební videoklipy

2006 Justin Timberlake - What Goes Around... Comes Around (hudební videoklip)

Producentská filmografie

Filmy

2019 Red Handed

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(73)