foto

Michaela Jadrná

  • nar. 9.9.1979 (39 let)
    Varnsdorf, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Michaela Jadrná se odmala věnovala recitaci a herectví ve Varnsdorfském divadelním spolku „Doteky“. Později se s rodiči přestěhovala do Liberce, kde 20 let působila v Uměleckém sdružení Bohém. Má mladšího bratra, maminka je sociální úřednice a tatínek policista. Vystudovala v Praze Vyšší odbornou školu hereckou, obor dramatické umění a moderování.

Na televizní obrazovce se poprvé objevila jako náctiletá, a to v sérii reklamních spotů. Mihla se ve snímku Krev zmizelého a první výraznou hereckou rolí pro ní byla hraběnka Kateřina Isabela v historickém cyklu České televize Střípky času - Mezičas Albrechta z Valdštejna. Následovaly epizodní role v nekonečných seriálech (Ordinace v růžové zahradě 2, Křižovatky života, Nebezpečné vztahy atd.).

V roce 2009 se začala věnovat pedagogické činnosti a začala vyučovat na Vyšší odborné škole herecké v Praze. Studenti a absolventi ji obsazují do svých studentských filmů a za snímek Laskonka získala od TV Óčko cenu Artur 2016 za nejlepší herecký výkon.

V poslední době se věnuje především dabingu a výuce nových hereckých talentů.

Michaela "Armand" Jadrná

Herecká filmografie

Filmy

2016 Laskonka (amatérský film)
2005 Krev zmizelého

TV seriály

2005 Ordinace v růžové zahradě (TV seriál)

Dokumentární

2006 Střípky času (TV seriál)

TV pořady

2016 Nebezpečné vztahy (TV pořad)
2013 Křižovatky života (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace