foto

Ron Van Clief

  • nar. 25.1.1943 (75 let)
    Brooklyn, New York, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Herec a bojový umělec Ron Van Clief se narodil 25. ledna 1943 v Brooklynu v New Yorku a je otcem básníka Shihan van Cliefa. Ron Van Clief je také znám pod jménem Black Dragon, je 180 cm vysoký a držitelem 10. danu v čínském Goyu Karate. V polovině 50. let začíná s tréninkem bojových umění. Dne 16. listopadu 1960 se se svým bratrem připojil k námořní pěchotě. Sloužil v Okinawě, na Kubě i ve Vietnamu a na konci služby roku 1965 měl vyznamenání za dobré chování, rovněž medaili Národní obrany a ostrostřelecký odznak. Jeho bratr však byl ve Vietnamu zastřelen. Do roku 1968 pracoval v New Yorku jako policista a v bojových umění má pět různých černých pásů, tedy v Goju-ryu Karate, Jujutsu, Judu, Kung-fu a Taekwondo. Van Clief byl studentem Goju-ryu karate, Wing Chun i brazilského Jiu Jitsu. V roce 1971 vytvořil svůj vlastní styl bojového umění nazvané ´čínské goju´. 

Ron van Clief byl vybrán roku 1974 do hongkongského akčního snímku The Black Dragon (1974) proti Jasonu Pai Piao. Během 70. let natočil pár blaxploitation filmů a také se objevil v italském krimi Squeeze (1977) se známým záporákem Lee Van Cleefem. Také koordinoval akční choreografi u akčňáku The Last Dragon (1985). Jeden film ve kterém hrál, ale nebyl nikdy vypuštěn se jmenoval The Art of Cliefing v režii Jasona Dashe. Výrobci stáhli film na poslední chvíli vzhledem k rozsáhlým protestům v Koreji. Ron Van Clief také daboval mezinárodní tv seriál Kung Faux. Ron je také pětinásobným mistrem světa v karate a kung-fu a 15x byl americký šampiónem.

Roku 1994 se vrací do ringu ve 4. Ultimate Fighting Championship (1994), jako nejstarší konkurent ve věku 51 let a odchází ze soutěže roku 2002 poté, co vyhrál americký Karate šampionát nad 60 let. V 90. letech byl bojovým instruktorem pro tajné služby a roku 2002 vyhrál cenu za nejlepšího instruktora roku. Ron soutěžil ve více než 900 turnajů a autorem několika naučných knih a videozáznamů. Nedávno pokračoval v soutěži a ve věku 72 let v BJJ turnaji vyhrál stříbrnou medaili. Jeho skóre je údajně 118 výher a jen 8 proher.

Grand "Epistemolog" Master

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace