foto

Georgie Henley

  • nar. 12.7.1995 (23 let)
    Ilkley, Yorkshire, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

„Georgie“, celým jménem Georgia Laura Henley, se narodila 9. července 1995. Začala hrát už jako velmi malá, když se přidala k obecnímu dramatickému klubu Ilkley Upstager's Theatre Group.

Georgie na sebe poprvé upozornila, když hrála na několika menších jevištích. Poté vyhrála konkurz na roli Lucy Pevensieové a zahrála si tedy jednu z hlavních rolí ve fantasy filmu Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň, což je filmové zpracování slavné knihy C. S. Lewise. Krátce po Narnii byla vybrána, aby si pro televizi BBC zahrála v dramatu Jane Eyre, což jí definitivně zajistilo kariéru mladé herečky.

Navzdory svému životu „dětské hvězdy“ Georgie stále zůstala normální dívkou. Žije v Ilkley v západním Yorkshireu v Anglii se svými rodiči – Mikem a Helen Henleyovými, a se svými dvěma staršími sestrami - Rachel a Laurou. Georgie v současné době chodí do "Bradford Grammar School" a miluje čtení a psaná příběhů. Nyní ji opět čeká role Lucy v pokračování Letopisů Narnie.

Míša "Sašenka165" M.

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace