foto

Andrew Wilson

  • nar. 22.8.1964 (56 let)
    Dallas, Texas, USA

Biografie

Andrew Cunningham Wilson je americký filmový herec, narozený 22. srpna 1964 v texaském Dallasu. Je synem fotografky Laury Wilsonové (rozené Cunninghamové) a reklamního agenta a provozovatele televizní stanice Roberta Andrewa Wilsona. Je také starším bratrem herců Owena Wilsona a Luka Wilsona.

Andrew Wilson je především hecem malých rolí ve filmech, kde se objevili jeho mladší bratři. Hostoval tak ve snímcích GRÁZLOVÉ (1996), JAK JSEM BALIL UČITELKU (1998), CHARLIEHO ANDÍLCI (2000), ZOOLANDER (2001), TAKOVÁ ZVLÁŠTNÍ RODINKA (2001), CHARLIEHO ANDÍLCI: NA PLNÝ PECKY (2003), VELKÁ RÁNA (2004), ABSURDISTÁN (2006), POZNÁŠ, AŽ TO PŘIJDE? (2010), TÝDEN BEZ ZÁVAZKŮ (2011), THE BIG YEAR (2011) a předpokládám, že tento výčet časem ještě naroste, protože herecká aktivita Luka a (hlavně) Owena nijak na svém tempu neubírá.

Z tohoto dlouhého výčtu by se lehce mohlo zdát, že Andrew nemá nic lepšího na práci, než hrát někdy až epizodní role ve filmech svých slavnějších bratří, není tomu ale tak. Poměrně velkou roli kouče Razora hrál třeba v režijní prvotině Drew Barrymore VYFIČ! (2009) a i nadále se jeho filmografie snímky bez účasti jeho bratří utěšeně rozrůstá.

Zatím jedinkrát se Andrew pokusil také o režii (spolu s bratrem Lukem – ten hraje i hlavní roli), film PŘÍBĚH WENDELLA BAKERA, na kterém se herecky podílí i Owen, ale velkou díru do světa neudělal. Při rozpočtu 8 miliónů dolarů nevydělal v amerických kinech ani 150 tisíc a doslova zapadl.

Andrew Wilson žije trvale v Kalifornii, je rozvedený a má jednoho syna (Joseph 'Joey' Obiamiwe Wilson).

Jan "blackJag" Joch

Režijní filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky