foto

Petr Weiss

  • nar. 11.7.1954 (63 let)
    Levoča, Slovensko, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Český sexuolog, klinický psycholog a psychoterapeut Prof. PhDr. Petr Weiss, Ph.D. se narodil 11. července 1954 v Levoči.

V roce 1978 vystudoval psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde získal v roce 1980 i doktorát. Na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci získal v roce 1999 titul Ph.D. V roce 2000 se stal i docentem a profesorem klinické psychologie roku 2003. Pracoval na sexuologických odděleních psychiatrických léčeben v Horních Beřkovicích a Praze-Bohnicích.

Pracuje jako klinický psycholog v Sexuologickém ústavu Všeobecné fakultní nemocnice a 1. lékařské fakulty UK a od roku 2001 přednáší sexuální psychologii na Filozofické fakultě UK. Je také vědeckým sekretářem České sexuologické společnosti České lékařské společnosti J. E. Purkyně. Sám nebo se spoluautory od roku 1981 publikoval více než 240 odborných článků.

Žije a působí v Praze. Patří mezi sexuology často kontaktované masmédii. Zabývá se sexuálními dysfunkcemi, partnerskými vztahy a psychoterapií. Hlásí se k svému židovskému původu.

Jiří "BloodMax" Neubauer

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace