foto

Tomáš Löbl

Biografie

Tomáš Löbl se narodil 16.12.1985 v Praze. Od 5. třídy chodil do fotbalové školy, poté navštěvoval gymnázium v Říčanech. Vystudoval VŠE v Praze (fakulta podnikohospodářská - podniková ekonomie a management) - zde získal titu Bc. a navazující magisterské studium absolvoval v roce 2011 na Vysoké škole finanční a správní (titul Ing.).

Již od čtyř let se začal věnovat zpěvu. Navštěvoval hodiny zpěvu na Ježkově konzervatoři. Také se věnuje hře na hudební nástroje - od devíti let hraje na kytaru a od patnácti let na klavír. Nejraději poslouchá pop-rock a mezi jeho oblíbené interprety patří např. Phil Collins, Brian Mc Fadden nebo Bryan Adams. Zúčastnil se druhé řady soutěže Česko hledá Superstar a probojoval se do semifinále. Společně s dalšími devíti semifinalisty vydal CD s názvem "Semifinále Top 10". Toto CD bylo spojeno s internetovou a sms soutěží, kterou Tomáš vyhrál. V roce 2007 se stal finalistou soutěže Czechtalent Zlín 2007.

Tomáš debutoval v celovečerním filmu EXPERTI, kde ztvárnil druhou hlavní roli (postavu Filipa) po boku Kryštofa Hádka, který hrál hlavní roli (postavu Oskara). Dále natočil festivalový film TENNIS, který byl k vidění pouze v Americe. A také se objevil ve filmu PRACHY DĚLAJ ČLOVĚKA.

Tomáš díky svému pěveckému i hereckému talentu účinkuje také v mnoha muzikálech. V Divadle Kalich hraje v muzikálu OSMÝ SVĚTADÍL (titulní roli Tomáše) a v POMÁDĚ (roli Doodyho). V divadle Goja Music Hall ho můžeme vidět v prvním českém hit-muzikálu DĚTI RÁJE, kde ztvárňuje hlavní roli mladého Michala a v muzikálu BÍDNICI hraje roli Mária. Dále účinkoval v muzikálech AŤ ŽIJE ROKENROL, KAT MYDLÁŘ v divadle Broadway, ve hrách Juřího Suchého v divadle Semafor v muzikálu LYSISTRATA, KYTICE, SUKNĚ SMUTNOU JEHLOU SPÍCHNUTÁ, PENSION ROSAMUNDA, dále v divadle J.K. Tyla v Plzni v muzikálech LIMONÁDOVÝ JOE, CHICAGO, KOLOČAVA, HLEDÁ SE MUŽ, ZN.: BOHATÝ, ZPÍVÁNÍ V DEŠTI, ULIČNICE, KNIHA DŽUNGLE a GYPSY. Také ztvárnil hlavní postavu Troye Boltna v zájezdové verzi MUZIKÁL ZE STŘEDNÍ.

Věnuje se moderování různých akcí, kde také zpívá, např. na Vánočních koncertech nebo na akcích spojených s muzikály (nejčastěji zpívá písničky z muzikálu DĚTI RÁJE.) Se zpěvákem Josefem Vágnerem nazpíval píseň pod názvem "4 Akordy", což je česká verze písně "Four Chords" od skupiny The Axis of Awesome. Česká verze této písně je poskládaná z textů nejznámějších českých (i slovenských) hitů, např. od skupiny Lucie, Olympic, Chinaski, Mandrage, Buty, Elán, No Name, od zpěváka Michala Davida, Karla Gotta, zpěvačky Ewy Farné a dalších.

Nelitos

Herecká filmografie

Filmy

2006 Experti
Prachy dělaj člověka

TV seriály

2019 Krejzovi (TV seriál)
Láska kvete v každém věku (S01E34)
2017 Ohnivý kuře (TV seriál)
Pomsta (S04E03)
Trapné vtípky (S03E47)
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace