foto

Michael Foret

  • nar. 20.9.1986 (31 let)
    Prostějov, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Michael Foret se narodil 20. září 1986 v Prostějově. Do 15 let se aktivně věnoval sportu - na základní škole závodně provozoval lehkou atletiku, hrál tenis, volejbal. Už od 13 let hrál na kytaru a zkoušel psát své vlastní písně. Na střední škole potom vystupoval na různých kulturních akcích a soutěžích.

V 18 letech se zúčastnil televizní hudební soutěže Česko hledá SuperStar, kde se z necelých 9 000 přihlášených probojoval od finále na 6. místo. Získává smlouvu s hudebním vydavatelstvím SONY BMG a 18. dubna 2006 vydává Ondřejem Soukupem produkovanou debutovou desku FORTE. V roce 2006 se objevil v menší filmové roli v teenagerovském filmu EXPERTI, pro který nazpíval titulní píseň "Expert". Po „mediální bublině“ kolem SuperStar se Michael odebral do ústraní, začal studovat Konzervatoř Jaroslava Ježka a vystupoval se svoji vlastní kapelou, kterou má dodnes. V roce 2008 Michael začíná spolupracovat s Matějem Portešem a Filipem Gemrothem z kapely Toneless na své druhé, tentokrát zcela autorské, desce.

Michaelovo poslední album nese název UVNITŘ a natáčelo se od srpna do prosince 2008 průběžně ve studiu Svárov a v domácích studiích producentů Matěje a Filipa. Album UVNITŘ vyšlo v březnu 2009 a dočkalo se přívětivého uznání kritiků a fanoušků i méně středoproudého vnímání, nejen z důvodu faktu, že šlo především o autorské album.

Michael Foret s úspěchem účinkuje i v muzikálech. Objevil se v jedné z hlavních rolí nejúspěšnějšího Hit muzikálu Děti ráje, kde představuje roli "Mickeyho", mladého hudebníka a od března roku 2012 ho můžeme vídat v divadle Goja Music Hall v Praze jako "Enjolrase", hrdinského vůdce revolucionářů, v nové české inscenaci jednoho z nejlepších a nejslavnějších světových muzikálů Les Miserables Bídníci.

Na jaře 2012 se dočkala premiéry povedená filmová komedie režiséra Miloslava Šmídmajera PROBUDÍM SE VČERA, kde si Michael zahrál roli "studenta Hrachovce". Tento film měl velmi vysokou návštěvnost v kinech a i když šlo o romantickou komedii ze školního prostředí, dočkal se velmi pozitivních kritik jak odborných, tak z řad diváků.

Kromě muzikálů a filmů se Michael věnuje zejména koncertní činnosti svého, ale i převzatého repertoárů, ať už sólově s kytarou, tak se svoji vlastní kapelou. Neustále píše nové písně, snaží se dál rozvíjet svoji kariéru a studuje vysokou školu se zaměřením na média, komunikaci a lidské zdroje.

V roce 2013 je plánováno vydání Michaelova nového alba s předběžným názvem "Osm", na kterém slibuje rovněž svůj vlastní repertoár.

Zdroj: Michael Foret

Herecká filmografie

Filmy

2016 Jak básníci čekají na zázrak
2015 Celebrity s.r.o.
2012 Probudím se včera
2006 Experti

Dokumentární

2010 Občan Kopas (studentský film)

TV pořady

2014 Královny popu - Pocta legendám (TV pořad)
2013 Kurňa, co to je? (TV pořad)
Máme rádi Česko (TV pořad)
2012 Živě na jedničce (TV pořad)
2011 To byl náš hit (TV pořad)
2010 Prominenti (TV pořad)
VIP zprávy (TV pořad)
2008 Limuzína (TV pořad)
TOP STAR magazín (TV pořad)
2007 SuperDuety (TV pořad)
2004 Česko hledá SuperStar (TV pořad)
1999 Zlatá mříž (TV pořad)
1994 Eso (TV pořad)
Televizní noviny (TV pořad)

Skladatelská filmografie

Dokumentární

2010 Občan Kopas (studentský film)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace