foto

Finn Wolfhard

  • nar. 23.12.2002 (15 let)
    Vancouver, Kanada
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Finn Wolfhard se narodil do rodiny spisovatele Erica Wolfharda. Má francouzské, německé a židovské kořeny. Herectví ho nadchlo po zhlédnutí Spider-Mana, který měl shodou okolností premiéru v roce Finnova narození.

Svou první roli získal v druhé řadě post-apokalyptického seriálu The 100, brzy na to se objevil v jedenácté řadě úspěšných Lovců duchů jako Jordie Pinsky. Zlomovým okamžikem byla bezpochyby postava Mikea Wheelera, jednoho ze 4 hlavních chlapeckých hrdinů, ze seriálu Stranger Things z Netflix produkce. Konkurzu se účastnil přes video, zatímco ležel nemocný v posteli. Díky Stranger Things získal kromě spousty fanoušků i několik ocenění. Pokud nepočítáme krátkometrážní nezávislé snímky Aftermath a The Resurrection, přišla první filmová nabídka s adaptací bestselleru Stephena KingaTo, ve kterém si zahrál Richieho Toziera. Stal se tak jediným z celého obsazení, kdo si uhájil roli po přeobsazení režisérského postu. Další spoluprací s internetovou stanicí Netflix je animovaný seriál Carmen Sandiego, kde propůjčil svůj hlas hlavní postavě.

Kromě herectví má blízko i k hudbě. Věnuje se hře na kytaru a baskytaru. Je hlavním zpěvákem a kytaristou kapely Calpurnia. Také se objevil ve dvou videoklipech kanadské punkové kapely PUP - Guilt Trip (2014) a Sleep in the Heat (2016). Mimo to pomáhal zrežírovat hudební klip Sonora (2017) od Spendtime Palace.

ArsenalEagle

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace