foto

Rudy Youngblood

  • nar. 21.9.1982 (37 let)
    Belton, Texas, USA

Biografie

180 centimetrů vysoký Rudy Youngblood, vlastním jménem Rudy Gonzalez, se narodil 21. září 1982 v městečku Belton ve státě Texas, USA. TeeDeeNae, což v indiánském jazyce znamená silný chlapec, je jeho další jméno. Díky svému původu, za který se nestydí a plně se k němu hlásí je velkou hereckou modlou a nadějí původních obyvatel amerického kontinentu. V žilách jeho otce koluje pravá indiánská krev, ovšem smíšená z více kmenů a to kmenů Komančů, Creeů a Yaquiů. Matka je napůl američanka a napůl afričanka. Má dvě mladší sestry, o které se prý vzorně staral a pomáhal s jejich výchovou. Od mládí byl nesmírně nadaným umělcem. Věnuje se tanci, malování a zpěvu. Ale zároveň i všestranným sportovcem. Provozuje přespolní běh, jízdu na koni, box. Ve škole vyhrál mnoho soutěží. Tíhlo ho to tedy k mnoha odvětvím. Rodiče ho ovšem drželi zkrátka a dbali na to, aby nejdříve zdárně dostudoval.

Na začátku roku 2005 se přestěhoval do Los Angeles a začal snít o herecké kariéře. Nejdříve si zahrál ve filmu SPIRIT: THE SEVENTH FIRE, ve kterém, mimo jiné, využil umění a znalost indiánských tanců. A v červenci téhož roku se zúčastnil konkurzu pro film APOCALYPTO, který měl režírovat sám slavný Mel Gibson. Po třech výběrových kolech a setkání s Gibsonem, byl vybrán a rovnou obsazen do role hlavního hrdiny jménem Jaguáři tlapa. Natáčení trvalo celý jeden rok a Rudy musel prokázat, kromě herectví, i svou fyzickou vyspělost. Skoro všechny scény točil sám, bez dubléra, což pan režisér vyžadoval k zachování autentičnosti. A naučil se i mayanský jazyk, kterým se ve filmu hovořilo. Za tuto roli získal cenu FAITA a brána do Hollywoodu se mu otevřela.

Po tomto úspěchu podepsal smlouvu se společností International Creative Management (“ICM”), která zastupuje například takové herce jako Richard Gere, Kathleen Turner, Steve Martin, Laura Linney nebo James Brolin. V roce 2007 se stal spoluzakladatelem produkční firmy Elements, zajišťující divadelní a taneční vystoupení původních domorodých obyvatel Ameriky. Rudy je hrdý na to kým se stal i na svůj původ. A určitě se nehodlá měnit v hollywoodskou hvězdu. Nosí stále obnošené jeansy, které měl i při konkurzu Apocalypta a rád se účastní setkání domorodých komunit.

Roman "SAJA" Sauer

Herecká filmografie

Filmy

2018 Cesta utrpení
2016 Crossing Point
2015 Wind Walkers
2010 Beatdown
2006 Apocalypto

TV seriály

2015 Amnesia (TV seriál)