foto

Carrie Henn

  • nar. 7.5.1976 (42 let)
    Panama City, Florida, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Celým jménem Caroline Marie Henn se narodila 7. května 1976 v Panama City na Floridě. Díky otci, který pracoval jako důstojník u U.S. Air Force strávila Carrie velkou část svého mládí v Anglii, kde posléze v 11 letech ve škole v Lakenheath, prochází konkurzem, a přesto, že neměla žádné herecké ani divadelní zkušenosti, je obsazena do filmu VETŘELCI.

Zde ztvárnila svou doposud první a pravděpodobně poslední filmovou roli. Roli malé dívky s jménem Newt, jež si vezme pod svá ochranná křídla Ellen Ripley (Sigourney Weaver) v druhém pokračování série. Je oceněná cenou Saturn za nejlepší dětský herecký výkon za rok 1987, v tentýž rok je také nominována na cenu Young Artist a v roce 2003 je Carrie spolu-nominována na ocenění DVD Exclusive za její filmový komentář k edici Alien Quatrilogy. V roce 1992 navštíví premiéru Alien 3 společně s Sigourney Weaver, se kterou udržuje kontakt. Nechává se častokrát slyšet, že se nehodlá vracet k filmové „kariéře“.

Po získání titulu v liberálních studiích a vývoji dítěte z Kalifornské státní univerzitě se provdá za Nathana Kutchera, se kterým se seznámila při studiu. Dnes žije a pracuje jako učitelka na základní škole ve městě Atwater.

Vojtěch "SkyHawk" Havránek

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace