foto

Ian Stuart

  • nar. 11.8.1957
    Poulton-le-Fylde, Lancashire, Anglie, Velká Británie
  • zem. 24.9.1993 (36 let)
    Derbyshire, Anglie, Velká Británie

Biografie

Ian Stuart Donaldson se narodil 11.08.1957 a je znám jako zpěvák a kytarista rasistické rockové kapely Skrewdriver.

Ian navštěvoval školu Baines v Poultonu, kde potkal Sean McKaye, Phila Walmsleye a Johna Grintona. V 70.letech založili rockovou kapelu Tumbling Dice, která hrála převážně věci od Rolling Stones a dalších populárních kapel. V roce 1975 vytvořili kapelu Skrewdriver, která získala reputaci kvůli násilí na svých koncertech. Šlo o pouliční punkovou kapelu s rasistickými sklony.

Posléze se od skinheadů přeorientoval na white power koncerty, které později organizuje jeho neonacistická Blood and Honour síť. Frontman Ian Stuart Skrewdriver rozpustil v roce 1979, ale reformuje ho roku 1982 a zakládá zmíněnou Blood and Honour - militantní neonacistickou organizaci,která distribuje white power music a pořádá koncerty. Skrewdriver se stal známý pro zapojení do bílého nacionalistického hnutí a jeho přidruženému hudebního žánru Rock Against Communism (tj.RAC). Otevřeně podporoval krajně pravicové skupiny jako je Národní fronta a vybíral na ně fondy s přidruženými organizacemi.
 
Donaldson byl také vůdcem dalších dvou kapel rockabillových The Klansmen a heavymetalových White Diamond, vydal rovněž několik sólových alb. Objevil se krom několika interwiev v archivních záběrech v TV sérii Gangland (2007) a v dokumentu Skinhead Attitude (2003). V dokumentu Skinheads USA: Soldiers of the Race War (1993) zazní jeho píseň ¨White Power¨. V osobním životě platil za velmi přátelského a charizmatického člověka. Zemřel při autonehodě se svým kamarádem 24. září 1993.

Grand "Epistemolog" Master

Herecká filmografie

TV seriály

2004 Právo a pořádek (TV seriál)
Married with Children (S14E13)

Dokumentární

2007 Gangland (TV seriál) - a.z.
2003 Být skinheadem - a.z.
1993 Skinheadi v USA: Vojáci rasové války (TV film)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace