foto

Jesse Bradford

  • nar. 28.5.1979 (39 let)
    Norwalk, Connecticut, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narodil se v roce 1979 v Connecticutu v herecké rodině. Už jako osmiměsíční dítě se poprvé objevil v reklamě. Od čtyř let se věnoval modelingu a jako pětiletý si zahrál v divácky úspěšném romantickém příběhu Ulua Grosbarda Zamilovat se (Falling In Love) po boku Roberta De Niroa a Meryl Streep. V roce 1990 se objevil v krimi Podezření (Presumed Innocent).

Uznání kritiky a zájem diváků mu přineslo účinkování v dnes už legendárním snímku Stevena Soderbergha King of the Hill (1993). Režisér Baz Luhrmann si ho vybral pro roli Baltazara v adaptaci Shakespearova Romea a Julie (Romeo + Juliet, 1996), kde se objevil po boku Leonarda DiCapria a Claire Danes. V roce 2001 získal Young Hollywood Award. Loni ukončil studia filmu na Columbia University.

Pak už hrál ve spíše podřadných a béčkových filmech: Spencerův nový život (According to Spencer), Zloději času (Clockstoppers), nebo Nebezpečná známost (Swimfan). Dnes si už filmy vybírá s větší ostrahou. Naposledy hrál ve výborných filmech Samá chvála (Eulogy), Šťastné konce (Happy Ending), či ve filmu Vlajky našich otců (Flags of Our Fathers).

Dawson321

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace