foto

Jenette Goldstein

  • nar. 4.2.1960 (57 let)
    Los Angeles, California, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Tato u nás nepříliš známá herečka se narodila roku 1960 v Los Angeles. Už jako malou ji rodiče vedli k divadlu a herectví, a tak už v dětství navštěvovala školy umění, a zaměřila se na herectví. Kromě toho se také věnovala gymnastice...

Hned svůj herecký debut proměnila ve svojí nejslavnější roli. Na konkurz Cameronova slavného sci-fi VETŘELCI se dostavila v domnění, že se jedná o film o emigrantech z Mexika do Ameriky, a dostala roli mariňáka Vasquezové, která se stala jednou z nejpopuárnějších postav tohoto filmu. Zároveň se stala nejspíš jedinnou rolí, díky které se Jenette dostala do širšího povědomí publika.

S Jamesem Cameronem ještě spolupracovala, ale tentokrát už se jednalo jen o epizodní role. Ve filmu TERMINÁTOR 2 si zahrála Jannelle Voightovou, pěstounku Johna Connora. Ve filmu TITANIC dostala roli matky cestující 3. třídou s dvěma malými dětmi.

Dalších dvou známějších rolí se dočkala ve filmu NA PRAHU TEMNOT, kde si zahrála upírku jménem Diamondback, a ve filmu SMRTONOSNÁ ZBRAŇ 2 si zahrála vyšetřovatelku Shapirovou. Dále už hrála jen v malých rolích. "Štěkla" si například v seriálech MACGYVER, PRÁVO V L.A., ALIAS nebo ODPOČÍVEJ V POKOJI. Objevila se ještě ve filmech POLIBEK nebo STRACH A HNUS V LAS VEGAS, ve kterém si zahrála služku Alice.

V současné době o ní není příliš slyšet. Věnuje se především divadlu v L.A.. V roce 2008 se po pětiletém filmovém půstu opět objeví na velkém plátně ve snímku Autopsy.

mr.kliky

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace